Nowe Technologie

vCloud Hybrid Service

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 02:15
VMware zaprezentował vCloud Hybrid Service, chmurę obliczeniową IaaS (Infrastruktura jako usługa), dostarczaną i obsługiwaną przez VMware, zbudowaną na niezawodnych fundamentach VMware vSphere.
vCloud Hybrid Service
Foto: Glow Images/East News

VMware udostępnił klientom w ten sposób wspólną platformę umożliwiającą bezproblemowe połączenie ich centrum danych z chmurą. vCloud Hybrid Service z łatwością rozszerzy zakres oprogramowania VMware, używanego przez setki tysięcy klientów, na chmurę publiczną. Oznacza to, iż klienci będą mogli korzystać z tych samych możliwości, narzędzi czy modeli bezpieczeństwa zarówno w swoim własnym środowisku, jak i poza nim.

„Celem VMware jest radykalne uproszczenie działań IT i wsparcie klientów w przekształcaniu funkcjonowania IT. Dzisiaj, poprzez wprowadzenie VMware vCloud Hybrid Service, stawiamy duży krok naprzód łącząc wszystkie zalety wirtualizacji dostarczanej przez VMware i technologii programowo zdefiniowanego centrum przetwarzania danych z szybkością i prostotą chmury obliczeniowej, których oczekują nasi klienci” – mówi Andrzej Kontkiewicz, Regional SE Manager Eastern Europe w VMware.

Najszybsza droga do chmury dla klientów VMware

VMware vCloud Hybrid Service umożliwi klientom połączenie centrów danych z chmurą dzięki następującym elementom:

  • Neutralność w stosunku do aplikacji

vCloud Hybrid Service będzie obsługiwać tysiące aplikacji i ponad 90 systemów operacyjnych, które są w pełni kompatybilne z vSphere. Klienci otrzymują zatem ten sam poziom dostępności i wydajności bez konieczności tworzenia od nowa bądź ponownego instalowania swoich aplikacji.

  • Bezproblemowe połączenia sieciowe i bezpieczeństwo

VMware vCloud Hybrid Service umożliwi klientom korzystanie z  wirtualnych połączeń sieciowych, aby bezpiecznie rozszerzyć istniejące sieci warstwy 2 lub 3 z centrum danych do vCloud Hybrid Service.

  • Niezawodność działania krytycznych aplikacji

Zbudowany na vSphere, vCloud Hybrid Service zaoferuje automatyczną  replikację, monitoring i wysoką dostępność kluczowych dla biznesu aplikacji, wykorzystując w tym celu zaawansowane właściwości vSphere, w tym VMware vMotion, High Availability oraz vSphere Distributed Resources Scheduler.

  • Uproszczone zarządzanie

vCloud Hybrid Service zaoferuje uproszczone podejście do zarządzania, umożliwiając klientom korzystanie z tych samych narzędzi i procesów, którymi posługują się obecnie, do zarządzania środowiskiem IT, zarówno we własnym centrum przetwarzanie danych, jak i poza nim. Administratorzy vSphere będą mieli możliwość podglądu, zarządzania i przenoszenia maszyn wirtualnych z poziomu klienta vSphere, przy zastosowaniu bezpłatnej wtyczki vCloud Connector.

VMware vCloud Hybrid Service i nowe możliwości dla Partnerów

Usługa VMware vCloud Hybrid Service będzie dostarczana przez Partnerów i będzie kompatybilna z pozostałymi usługami chmury, opartymi o rozwiązania  VMware. Może być sprzedawana w taki sam sposób, jak inne licencje VMware na podstawie pozycji SKU z cennika, a partnerzy mogą utrzymać obecny model rozliczeń z klientami. Ponadto, dostawcy usługi chmury uzyskają możliwość poszerzenia oferty o dodatkowe usługi bądź uzupełnienia swojego portfolio o vCloud Hybrid Service.

Usługa VMware vCloud Hybrid Service będzie dostępna w czerwcu br. w ramach programu Early Access (wczesnego zakupu), natomiast ogólna dostępność jest planowana w USA na trzeci kwartał 2013 r.

 autor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Mobilna chmura hybrydowa

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 11:26
Wg IBM mobilność w połączeniu z big data wymuszają zmianę w podejściu do chmury. Rozwiązania klasyczne ustępują architekturze open standard aby umożliwić firmom bycie konkurencyjnymi, zwiększenie bezpieczeństwa oraz ułatwienie wykorzystania danych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

VMware Forum 2013: Virtually Unlimited

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2013 12:38
4 czerwca w Warszawie odbędzie się najważniejsze branżowe wydarzenie dotyczące technologii chmury i wirtualizacji. Eksperci i specjaliści będą dyskutować o innowacjach chmurowych, o wirtualizacji oraz rozwiązaniach mobilnych, które zapewniają większą elastyczność biznesu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chmura w oczach managerów

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 11:05
Firma Oracle zaprezentowała dziś wyniki raportu zatytułowanego „Cloud for Business Managers: the Good, the Bad, and the Ugly” (Chmura w oczach menedżerów biznesowych: dobra, zła i brzydka), który dowodzi, że większość firm na całym świecie nie zintegrowała jeszcze odpowiednio aplikacji działających w chmurze we wszystkich swoich działach.
rozwiń zwiń