Nowe Technologie

Smartfony to nie wszystko...

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 10:56
Smartfony to nie wszystko co ma do zaoferowania Nokia - w cieniu premiery smartfonów Lumia pojawiły się "zwykłe"telefony, które również mają sporo do zaoferowania.
Nokia Asha 205
Nokia Asha 205Foto: nokia.com

 

Głośne premiery smartfonów i kolejnych wersji systemów nie oznaczają, że rynek zwykłych telefonów zwanych feature fonami nie istnieje. Popyt na tego rodzaju urządzenia jest wciąż duży i ten fakt stara się wykorzystać Nokia, oferując nowe modele.

Nokia Asha 205 i Nokia 206 są dostępne w wersjach obsługujących jedną lub dwie karty SIM i oferują nowe funkcje społecznościowe oraz możliwości udostępniania ulubionych plików. Oba telefony łączą w sobie ciekawe wzornictwo i długi czas działania baterii — cechy, z których słyną produkty marki Nokia.

Nowa funkcja Slam do szybkiego udostępniania plików

Nokia Asha 205 i Nokia 206 to pierwsze telefony komórkowe zawierające wyjątkową funkcję Slam firmy Nokia. Slam umożliwia niemal natychmiastowe udostępnianie multimediów — takich jak zdjęcia i pliki wideo — osobom znajdującym się w pobliżu. Slam działa z większością telefonów komórkowych wyposażonych w łączność Bluetooth, bez potrzeby uprzedniego ich powiązania. Odbiorca nie musi mieć telefonu wyposażonego w funkcję Slam*. Do wymiany plików przy użyciu nowej funkcji wystarczy kilka kliknięć. Przesyłanie trwa szybciej niż w przypadku standardowej łączności Bluetooth i nie wiąże się z opłatami za transmisję danych przez Internet.

Nokia Asha 205: wszechstronny telefon społecznościowy

Telefon Nokia Asha 205 ma przyjemną w dotyku klawiaturę QWERTY. Zawiera także nowy, specjalny klawisz Facebook, zapewniający najszybszy dostęp do profilu w tym serwisie. Dzięki aplikacjom eBuddy Chat i Twitter oraz obsłudze popularnych kont e-mail, takich jak Gmail, użytkowników telefonu Nokia Asha 205 dzieli od ulubionych serwisów zaledwie kilka kliknięć.

Inne ważne funkcje telefonu Nokia Asha 205:

  • powiadomienia ekranowe aplikacji eBuddy, dzięki którym można na bieżąco śledzić konwersacje z komunikatorów;
  • pełny pakiet mobilnych aplikacji rozrywkowych, w tym 40 bezpłatnych gier EA do pobrania oraz dziesiątki tysięcy innych aplikacji dostępnych w Sklepie Nokia;
  • obsługa jednej lub dwóch kart SIM
  • Wyjątkowa technologia EasySwap firmy Nokia, która umożliwia zmianę kart SIM bez wyłączania telefonu;
  • imponujący czas czuwania: do 37 dni z jedną i do 25 dni z dwiema kartami SIM.

Telefon Nokia Asha 205 jest dostępny w kolorze niebieskim, amarantowym i pomarańczowym.

Nokia 206: piękno Internetu bez ograniczeń

Nokia 206 zawiera klasyczną klawiaturę alfanumeryczną oraz duży wyświetlacz o przekątnej 2,4”, dzięki któremu można wygodnie przeglądać strony internetowe oraz korzystać z gier lub z komunikatorów. Bezpośrednio z ekranu głównego można szybko przechodzić do serwisów Facebook i Twitter. Telefon Nokia 206 jest dostępny w różnych żywych kolorach, takich jak niebieski, amarantowy i żółty.

 Inne ważne funkcje telefonu Nokia 206:

  • technologia fotograficzna optymalizująca zdjęcia robione aparatem 1,3 MP do udostępniania w serwisie Facebook;
  • pełny pakiet aplikacji społecznościowych i rozrywkowych, w tym eBuddy Chat, WhatsApp** oraz w prezencie pakiet 10 aplikacji w wersjach komercyjnych;
  • obsługa jednej lub dwóch kart SIM
  • wyjątkowa technologia EasySwap firmy Nokia, która umożliwia zmianę kart SIM bez wyłączania telefonu;
  • imponujący czas czuwania: do 47 dni z jedną i do 28 dni z dwiema kartami SIM.

 W nowych telefonach wykorzystano pełnię możliwości internetowej platformy Nokia Xpress. Przy użyciu technologii pracy w chmurze  firmy Nokia zmniejsza ona ruch danych nawet o 90%, dzięki czemu dostęp do Internetu staje się tańszy. Telefony te zawierają też aplikację internetową Nokia Nearby, za pomocą której można znaleźć w okolicy ciekawe miejsca, takie jak restauracje, sklepy, a także bankomaty.

 

* Funkcja Slam nie działa obecnie z telefonami z systemem iOS oraz Windows Phone

** Aplikacja dostępna tylko w wersjach z jedną kartą SIMautor: Robert Kamiński

Czytaj także

Nokia 700, czyli Symbian, który jest Androidem

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2012 00:00
Dla młodzieży czy dorosłych? Biznesowy czy rozrywkowy? Co właściwie wyróżnia go spośród innych telefonów? I dlaczego nowa odsłona Symbiana coraz bardziej zaczyna przypominać Androida?
rozwiń zwiń