Nowe Technologie

Nowe aplikacje na Blackberry 10

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 11:57
Nowy system Blackberry chwalony za prostotę i innowacyjność cierpi na chorobę wieku dziecięcego - małą liczbę aplikacji. Na szczęście szybko zaczyna uzupełniać braki.
Blackberry Z10
Blackberry Z10

My Taxi

Długo na to czekaliśmy, ale wreszcie jest dostępna – aplikacja mytaxi do ściągnięcia za darmo na stronie BlackBerry® World™. Teraz jest dostępna dla obu rodzajów smartfonów BlackBerry® Q10 i BlackBerry® Z10 dla użytkowników z wszystkich krajów, w których jest obecna  aplikacja mytaxi - w Niemczech, Austrii,  Szwajcarii, Hiszpanii, Polsce i USA.

“Wprowadzenie mytaxi na Blackberry pozwala nam trafić do nowej i bardzo interesującej dla nas grupy docelowej, jaką są ludzie biznesu, używający smartfonów BlackBerry. Aplikacja mytaxi jest szczególne popularna wśród osób, które dużo podróżują, ponieważ umożliwia im nie tylko wezwanie taksówki w prawie 40 miastach na całym świecie, ale także zapłacenie za przejazd przy użyciu aplikacji.” wyjaśnia Sven Külper, twórca i CMO mytaxi.

Oprócz bezpośredniego kontaktu między kierowcami i pasażerami, klienci BlackBerry® 10 będą mogli korzystać ze wszystkich zalet mytaxi - automatycznej lokalizacji czekającego na taksówkę pasażera, śledzenia taksówek na żywo i zintegrowanego kalkulatora taryfy. Po podróży, klienci będą mogli ocenić kierowcę i taksówkę przyznając odpowiednią według nich liczbę gwiazdek – co jest nową jakością, jaką aplikacja mytaxi wprowadza na rynek taksówkarski. Ponadto każdy pasażer będzie mógł dodać kierowcę do swoich ulubionych, co ułatwi jego odnalezienie i ponowny wybór podczas kolejnych przejazdów.

Dodatkowo, przejazdy bezgotówkowe w aplikacji mytaxi są bardzo dobrze zorganizowane dla biznesu: każda firma otrzymuje swoje konto w systemie. Rejestracja pracowników z wykorzystaniem aplikacji jest łatwa, wystarczy tylko utworzyć nowego pracownika w ramach konta firmowego. Po dodaniu nowego pracownika, może on od razu płacić za podróż mytaxi używając swojego smartfona BlackBerry® - bez potrzeby posiadania gotówki lub kart.

GG czyli Gadu-Gadu

Kolejna aplikacja to GG (dawniej GaduGadu) która pozwala na prowadzenie rozmów tekstowych z jedną osobą lub wieloma naraz w szybki i łatwy sposób, będący doskonałą alternatywą np. dla płatnych SMS-ów. Wachlarz możliwości jest jednak o wiele bogatszy i pozwala na wykorzystanie możliwości Internetu i czerpanie radości wspólnie ze znajomymi. Dzięki aplikacji można dzielić się plikami, wysyłać zdjęcia, przechowywać pliki w GG dysku o pojemności 5 GB. Dostęp do katalogu publicznego pozwala wyszukać znajomych i nawiązać nowe znajomości. Dużym ułatwieniem nie tylko dla początkujących użytkowników jest możliwość założenia nr GG bezpośrednio z wersji mobilnej.

Aplikacja umożliwia wspólne granie w popularne gry (Szachy, Tysiąc, Statki, Warcaby, Kółko i Krzyżyk, Spadalec, Poker).autor: Robert Kamiński

Czytaj także

BlackBerry Z10 wchodzi na polski rynek

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2013 15:52
W pełni dotykowy BlackBerry® Z10 jest pierwszym smartfonem działającym na BlackBerry® 10 — przemyślanej na nowo i zaprojektowanej od podstaw platformie BlackBerry, która daje użytkownikom urządzeń mobilnych zupełnie nowe możliwości.
rozwiń zwiń