X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Wirtualizacja i chmura w sektorze MSP

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 23:00
Małe i średnie firmy na całym świecie planują w 2012 roku wdrożenie wirtualizacji serwerów w tempie szybszym niż duże przedsiębiorstwa. Mimo to wykazują one liczne braki w procesach tworzenia kopii zapasowych i przywracania po awarii dla serwerów wirtualnych. Tymczasem wcześniejszy entuzjazm dla infrastruktury chmurowej, przynajmniej jak do tej pory, nie znalazł swojego odbicia w rzeczywistości.
Audio

 

Ponad 6000 managerów IT z małych i średnich przedsiębiorstw z 18 krajów, którzy wzięli udział w badaniu Acronis Global Disaster Recovery Index, przewiduje, że do końca 2012 roku 29% serwerów w ich firmach zostanie zwirtualizowanych, a tempo wzrostu wyniesie 21%. Jest to o 50% wyższe tempo, niż pokazują wyniki ostatniego raportu firmy Gartner. Mówią one, że przewidywane zastosowanie wirtualizacji serwerów przez przedsiębiorstwa w tym samym okresie wzrośnie o 14%1.

 

Wirtualne dane zagrożone

 

Według badania Acronis, firmy z sektora MSP jako główne czynniki przemawiające za wirtualizacją serwerów podają zwiększoną wydajność, elastyczność i szybkość wdrożenia. Jednak, pomimo planowanego zastosowania maszyn wirtualnych, badanie pokazało również znaczne uchybienia w procesach tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, w tym m.in.:

 


  • Jedna trzecia badanych (33%) przyznaje, że nie robi kopii zapasowych swoich maszyn wirtualnych tak często, jak fizycznych;

  • Prawie połowa (49%) robi kopie zapasowe maszyn wirtualnych rzadko, zazwyczaj co tydzień lub co miesiąc;

  • Tylko 37% robi kopie zapasowe maszyn wirtualnych codziennie.

 

"Wirtualizacja staje się coraz bardziej przystępna cenowo i stosunkowo łatwa do wdrożenia dla małych i średnich firm, tak więc wysoka dynamika wzrostu przyjęcia wirtualizacji nie powinna być zaskoczeniem. Ochrona danych stała się podstawowym wymogiem i best practice dla każdej firmy, niezależnie od jej wielkości. Dlatego też, szczególnie rozczarowujący jest fakt, że ochrona maszyn wirtualnych często jest przez firmy pomijana. Dla niektórych z nich to potencjalnie gra w rosyjską ruletkę jeśli chodzi o wirtualne kopie zapasowe – w momencie gdy zabraknie im szczęścia, czekają je bardzo realne konsekwencje, które mogą mieć negatywny wpływ na ich działalność." – powiedział Dariusz Jarecki, Country Manager Acronis w Polsce.

 

Zachmurzona przyszłość?

 

Zdecydowana większość badanych firm (83%) zapytana o zastosowanie „chmury”, twierdzi, że posiada jakąś formę infrastruktury IT opartej na cloud (wzrost o 13%). Jako specyficzna kategoria, „chmura” stanowi obecnie znaczące 19% całej infrastruktury IT. W rzeczywistości tylko 19% firm korzysta dzisiaj z „chmury”, pomimo że 87% przewidywało wzrost jej wykorzystania w 2011 roku. Małe i średnie firmy podają kilka powodów mniejszego niż oczekiwano zastosowania cloud, w tym m.in. obawy o odzyskanie danych w przypadku awarii, zagrożenia bezpieczeństwa oraz brak zaufania do dostawców „chmury”.

 

Prognozy dotyczące wykorzystania „chmury” na rok 2012 wydają się znacznie bardziej przyziemne - tylko jedna czwarta badanych (26%) przewiduje, że w tym roku ponad 50% ich infrastruktury IT będzie oparta na „chmurze”. Małe i średnie firmy uważają, że przyjście do „chmury” będzie napędzane przez trzy czynniki: niższe koszty operacyjne infrastruktury IT, dodatkowa lub elastyczna powierzchnia przechowywania, a także ulepszona zgodność. Inne wyniki dotyczące „chmury” to:

 


  • Wykorzystanie „chmury” do backupu poza siedzibą firmy staje się coraz bardziej popularne - ponad jedna piąta badanych (21%) korzysta w tej formy;

  • Prawie połowa badanych (42%) nadal polega na tradycyjnej metodzie tworzenia kopii zapasowych na taśmach lub dysku poza siedzibą firmy każdego dnia;

  • Prawie jedna czwarta badanych (23%) nadal nie posiada żadnej strategii offsite backup.

 

Badanie zostało przeprowadzone przez Ponemon Institute wśród 18 państw, we wrześniu i październiku 2011 roku. W badaniu wzięło udział ponad 6000 praktyków IT z małych i średnich firm, zatrudniających nie więcej niż 1000 pracowników.Zobacz więcej na temat: firma mali POLSKA