Nowe Technologie

10 najciekawszych wdrożeń CRM

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2012 00:00
W konkursie ogłoszonym na stronie decyzje-IT.pl w wyniku głosowania czytelników portalu wybrano 10 wdrożeń, które uwzględniono w raporcie. Firmy, w których przeprowadzono wdrożenia systemów Microsoft Dynamics CRM to Dotpay, Polska Kancelaria Brokerska oraz Synektik.
CRM
CRMFoto: Glow Images/East News

 

Celem publikacji jest zaprezentowanie najlepszych przykładów implementacji systemów CRM w naszym kraju, które mogą być inspiracją dla przedsiębiorstw inwestujących w nowoczesne rozwiązania informatyczne do zarządzania relacjami z klientem. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było spełnienie kilku wymogów, m.in. zakończenie wdrożenia w ciągu ostatnich dwóch lat, przeprowadzenie integracji systemu z innymi aplikacjami informatycznymi czy zakres wdrożenia obejmujący co najmniej jeden obszar zarządzania relacjami z klientem.

 


  • W raporcie znalazło się między innymi wdrożenie systemu Microsoft Dynamics CRM 2011 w firmie Dotpay SA – spółce tworzącej i obsługującej nowoczesne systemy płatności internetowych przy użyciu kart płatniczych oraz kanałów oferowanych przez polskie banki. Implementację systemu Microsoft Dynamics CRM 2011 w wersji online przeprowadziła firma Bonair SA – autoryzowany partner Microsoft o najwyższym statusie partnerstwa. Wdrożenie, zakończone w grudniu 2011 roku, pozwoliło Dotpay na szybki dostęp do kompletnej informacji o klientach, lepszy przepływ informacji pomiędzy pracownikami i działami w firmie, a przede wszystkim podniesienie jakości obsługi klienta.

 


  • Innym przykładem uwzględnionym w raporcie jest implementacja rozwiązania Microsoft Dynamics CRM 2011 Online w Polskiej Kancelarii Brokerskiej – firmie zajmującej się zarządzaniem ryzykiem z uwzględnieniem instrumentów ubezpieczeniowych. Implementacji dokonała firma SaaS Solutions - partner Microsoft w zakresie rozwiązań biznesowych linii Dynamics specjalizujący się w implementacjach w modelu cloud computing. Wdrożenie, które trwało jedynie 4 miesiące, umożliwiło Polskiej Kancelarii Brokerskiej osiągnięcie takich celów jak wzrost satysfakcji klienta oraz uporządkowanie codziennej pracy poprzez automatyzację wielu czynności, a także integrację działalności całej firmy w jednym systemie.

 


  • Trzecim wyróżnionym przykładem jest wdrożenie systemu Microsoft Dynamics CRM 2011 w spółce Synektik, która jest dostawcą innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań informatycznych z obszarów zaawansowanej diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej. Implementacji dokonała spółka SIMPLE – certyfikowany i strategiczny partner w obszarze Microsoft Dynamics CRM. System pozwolił firmie Synektik na usystematyzowanie i zabezpieczenie pełnej wiedzy o klientach i realizowanych projektach, a także umożliwił usprawnienie przepływu informacji wewnątrz firmy i szybkie reagowanie na potrzeby rynku i użytkowników.

 

 Czytaj także

SMARTO: usługę wzbogacono o profesjonalny CRM

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2012 00:00
Firma rozszerzyła swoją dotychczasową ofertę o profesjonalny system CRM (Consumer Relationship Management), służący do zarządzania relacjami z klientami. Przedsiębiorcy otrzymali kolejne innowacyjne narzędzie wspomagające funkcjonowanie ich biznesu w ramach jednej platformy.
rozwiń zwiń