X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

2013: jak zarządzać aplikacjami

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 12:09
Wg przewidywań Citrixa, nasilające się trendy konsumeryzacji (BYOD) zmuszą działy IT do skupienia się na problemie zarządzania aplikacjami i danymi.
2013: jak zarządzać aplikacjami
Foto: Glow Images/East News

 

W 2012 r. zwiększyła się liczba aplikacji biznesowych działających na alternatywnych platformach, co było w dużej mierze zasługą twórców oprogramowania do systemów Android i iOS. Konsumenci przyzwyczaili się do pobierania aplikacji a także narzędzi do współpracy, obsługi sieci społecznościowych i przechowywania danych na swoich smartfonach i tabletach, a następnie wykorzystywania ich w pracy. Tym samym w nadchodzącym roku wyzwaniem dla działów IT będzie monitorowanie tych platform w taki sposób, aby pozostawić firmie pewien stopień kontroli. W przeciwnym razie narażą się na komplikacje, zamieszanie i otwarcie sieci na możliwość złośliwego ataku” - komentuje Guenther Brand, wiceprezes Citrix na Europę Wschodnią i Rosję

BYOD problemem zarządczym

W 2012 r. masowe zastosowanie smartfonów i tabletów doprowadziło do powstania narzędzi, które pozwalają wykorzystać te urządzenia w biznesie. W 2013 r. w wielu przedsiębiorstwach będzie funkcjonować wiele różnych rozwiązań, zastrzeżonych platform i urządzeń. W rezultacie coraz więcej pracowników będzie pobierać aplikacje osobiste do celów biznesowych, przez co kwestia zarządzania nimi wysunie się na pierwszy plan. Działom IT nie wystarczy już jedno rozwiązanie lub ich zbiór do tego by uporać się z tą złożonością, dlatego będą musiały skupić się na zarządzaniu aplikacjami i danymi, a nie konkretnymi typami urządzeń.

Niezależne badania przeprowadzone w październiku na zlecenie firmy Citrix pokazują, że 62 proc. organizacji, które wprowadziły politykę BYO, uważa „zarządzanie aplikacjami w urządzeniach mobilnych” za skomplikowane. Przedsiębiorstwa będą musiały poradzić sobie z rosnącą liczbą aplikacji osobistych stosowanych na szerokiej gamie urządzeń — i zdecydować, jakie będzie ich miejsce w ogólnej biznesowej strukturze IT. Do niedawna firmy skupiały się niemal wyłącznie na systemie Windows jako platformie dostarczania desktopów i większości aplikacji biznesowych, ale rosnąca liczba urządzeń sprawiła, że w firmach pojawiają się alternatywne platformy – iOS, Android, Web i SaaS – które mogą zapewnić pracownikom bezpieczny dostęp do aplikacji bez względu na lokalizację. Nabierze to znaczenia w 2013 r. kiedy oprócz „standardowej” pracy biurowej upowszechnią się inne formy zatrudnienia, w tym praca tymczasowa, elastyczna i mobilna.

Trendy wg  Guenthera Branda

  •   Migracja desktopów. Choć większość dużych przedsiębiorstw rozpoczęła już migrację desktopów, małe i średnie firmy dopiero teraz przechodzą z XP na Windows 7/8 – zarówno ze względu na zwiększoną produktywność, jak i bardziej praktyczne kwestie, takie jak np. zakończenie wsparcia dla Windows XP.
  •   Usługi chmurowe i łączność sieciowa. W 2013 r. usługi chmurowe wyjdą z cienia marketingowego szumu i wejdą na masowy rynek. Osiemnaście miesięcy temu organizacje miały do wyboru względnie ograniczoną liczbę rzeczywistych usług chmurowych. Obecnie w wielu segmentach rynku chmurowego pojawiają się liderzy i trend ten utrzyma się w 2013 r. w miarę podłączania chmur korporacyjnych do internetu oraz ich rozbudowy przez dostawców usług. W nadchodzącym roku chmura nadal będzie zmieniać sposób budowy, dostarczania i używania aplikacji.
  •   Mobilność. Mobilność będzie różnorodnie interpretowana przez poszczególne firmy, w zależności od kultury korporacyjnej i wymagań operacyjnych. Pewne jest jednak to, że wiele organizacji będzie chciało czerpać korzyści z tego trendu, poprzez stosowanie narzędzi, które zapewnią pracownikom większą swobodę. W nadchodzącym roku organizacje, które już zainwestowały w rozwiązania mobilne, będą dążyły do zwiększenia ich potencjału, aby zaoferować pracownikom jeszcze więcej elastyczności.

 



autor: Jan Petersen

Czytaj także

Bezpieczniej w modelu  BYOD

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2012 00:00
Rozwiązanie Trend Micro Mobile Security 8.0. oferuje nowe funkcje do zarządzania aplikacjami oraz umożliwia bardziej szczegółową kontrolę bezpieczeństwa. Jest ono szczególnie przydatne w środowiskach BYOD (bring your own device), w których pracownicy używają prywatnych urządzeń mobilnych do celów służbowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małe firmy idą w chmurę

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2012 00:00
Z badania Instytutu Keralla Research przeprowadzonego na zlecenie marki Quatra, należącej do Sygnity wynika, iż sektor MSP dojrzał do korzystania z profesjonalnych, odpłatnych aplikacji wspierających zarządzanie biznesem.
rozwiń zwiń