Nowe Technologie

Nowe narzędzie HP dla UC

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2013 14:37
Obecnie na skutek trendu mobilności zasoby ludzkie w organizacji są rozproszone, w wyniku czego wyzwaniem dla firm staje się integracja istniejących narzędzi takich jak: komunikacja głosowa, wideo, czy chat.
Nowe narzędzie HP dla UC
W skład nowych, bazujących na otwartych standardach modułów do routerów MSR, wchodzą HP MSR Survivable Branch Communication Module (SBM) – pierwsze na rynku rozwiązanie zapewniające ciągłość komunikacji w firmie - oraz nowy HP MSR Open Architecture Platform (OAP) wraz z Vmware vSphere. Rozwiązania te ukierunkowują i upraszczają komunikację poprzez integrację z UC&C Microsoft i rozwiązaniami w chmurze tak, aby poprawić produktywność, uprościć infrastrukturę i finalnie zredukować koszty.
 
Utrzymanie komunikacji nawet w przypadku awarii sieci

Komunikacja jest krytyczna dla produktywności, jednak wyzwania z nią związane są większe, kiedy wykorzystywane są nieodpowiednie narzędzia, które łącząc lokalizacje wpływają na stabilność i prędkość działania sieci.
 
  • Nowy HP MSR Survivable Branch Communications Module (SBM) to moduł z zainstalowanym Microsoft Lync 2013, który łączy sprzęt i oprogramowanie w jednym produkcie, dzięki czemu powstaje modularny, ujednolicony system umożliwiający komunikację w organizacji nawet w przypadku awarii sieci WAN. Rozwiązanie jest wspierane na routerach serii HP MSR30 oraz HP MSR50, co zapewnia klientom HP zunifikowaną platformę oddziałową, umożliwiającą wsparcie dla routingu, przełączania oraz usług głosowych – w jednym pudełku. 
  • System Microsoft Lync jest preinstalowany na HP MSR SBM, co pozwala na bardzo szybkie i proste postawienie bramy głosowej i podłączenie oddziału do sieci telefonicznej. W module znajduje się zaszyty dysk twardy, interfejsy gigabitowe oraz USB. Wszystkie te elementy, razem z wewnętrznymi połączeniami do magistrali routerów, obniżają koszty oraz zdecydowanie podwyższają niezawodność rozwiązania (brak kabli połączeniowych, wspólne bardziej oszczędne i redundante zasilanie itp).
  • Moduł HP MSR jest certyfikowaną bramą głosową dla Microsoft Lync Open Interoperabilty Program (OIP), która pozwala na prowadzenie rozmów w oddziale i wyjścia do PSTN niezależnie od stanu sieci. HP, jako wiodący partner Microsoft, dodatkowo jest jednym punktem kontaktu serwisowego (sprzętowego i programowego) dla całej infrastruktury środowiska bazującego na MS Lync.
Szybsza współpraca i oszczędność miejsca

Nowy HP MSR Open Architecture Platform (OAP) z VMware vSphere Series pozwala na uruchomienie aplikacji firm trzecich bezpośrednio na routerach serii MSR30 I MSR50 bez konieczności instalowania w oddziałach dodatkowego sprzętu serwerowego. 
 
Pierwszą aplikacją HP AllianceONE (Open Network Ecosystem) uruchomioną i wspieraną na HP MSR OAP jest accelerator WAN - Riverbed Virtual Steelhead. Umożliwia on akcelerację WANu aż do 50 razy,(1) a w niektórych przypadkach aż 100 razy tak, aby dostęp do zasobów, zarówno w centrali jak i za pośrednictwem chmury obliczeniowej, był jeszcze szybszy i bardziej stabilny. Dział usług profesjonalnych HP Technology Services oferuje usługi, które pomogą w projektowaniu, wdrażaniu i utrzymaniu rozwiązania.
 
Komunikacja bez inwestowania w sprzęt
 
Nowa usługa HP Enterprise Cloud Services – Unified Communications pozwala na korzystanie z UC&C za pośrednictwem chmury obliczeniowej (UcaaS). Gwarancją odpowiedniej komunikacji i wydajności jest duże doświadczenia działu HP Enterprise Services we wdrażaniu technologii Microsoft Lync oraz wysoka dostępność monitorowanej, scentralizowanej infrastruktury zapewniającej odpowiednią komunikację i wydajność.
 
HP umożliwia użytkownikom telefonów serii HP 4120 szybkie wdrożenie technologii UC&C bazującej na MS Lync i rozwiązaniach w chmurze, w całości hostowanych na chmurze prywatnej HP na łączność – „anytime, anywhere” bez konieczności inwestowania w infrastrukturę. Użytkownik loguje się do Microsoft Lync bezpośrednio z telefonu podając PIN i otrzymuje dostęp do poczty głosowej, kontaktów i profilu użytkownika.
 
 autor: Informacja prasowa

Czytaj także

HP wprowadza BYOD

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 06:00
HP zaprezentowała zunifikowane rozwiązania przewodowe i bezprzewodowe, umożliwiające budowę prostej, skalowalnej i bezpiecznej sieci wspierającej BYOD. .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Firma daje wirtualny desktop z chmury

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2013 06:12
NVIDIA poinformowała, że po raz pierwszy, przedsiębiorstwa mogą udostępniać pracownikom wirtualne pulpity akcelerowane przez procesory graficzne oraz profesjonalne aplikacje graficzne bezpośrednio z platform chmury – do każdego urządzenia, w dowolnym momencie i do dowolnego miejsca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mobilność w dużej firmie to iOS

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2013 16:52
Wg raportu Citrix Enterprise Mobility Cloud, mimo szybkiego wzrostu liczby urządzeń z systemem Google Android w Europie, Apple iOS nadal ma dominującą pozycję na światowym rynku mobilnym. iOS jest również preferowaną platformą m.in. w takich branżach jak handel detaliczny czy gastronomia.
rozwiń zwiń