Nowe Technologie

Firma daje wirtualny desktop z chmury

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2013 06:12
NVIDIA poinformowała, że po raz pierwszy, przedsiębiorstwa mogą udostępniać pracownikom wirtualne pulpity akcelerowane przez procesory graficzne oraz profesjonalne aplikacje graficzne bezpośrednio z platform chmury – do każdego urządzenia, w dowolnym momencie i do dowolnego miejsca.
NVIDIA GRID K2
NVIDIA GRID K2

 

Dzięki zastosowaniu technologii NVIDIA GRID firmy mogą w pełni wykorzystać wszystkie zalety wirtualizacji, takie jak bezpieczeństwo, łatwość w zarządzaniu i elastyczność, zapewniając użytkownikom środowisko, które obsługuje się równie wygodnie i przyjemnie, co tradycyjny komputer stacjonarny.

  • Firmy Dell, HP i IBM wprowadziły do sprzedaży serwery oparte o technologię NVIDIA GRID, a Citrix, Microsoft i VMware oferują oprogramowanie wykorzystujące technologię NVIDIA GRID.
  • Sercem rozwiązań NVIDIA GRID dla przedsiębiorstw jest oprogramowanie NVIDIA GRID VGX – kompletny zbiór wirtualizacji procesora graficznego, bibliotek usług zdalnych i zarządzania, połączony z kartami NVIDIA GRID K1 oraz K2, specjalnie zaprojektowanymi z myślą o wymagających środowiskach serwerowych.
  • Oprogramowanie NVIDIA VGX odblokowuje funkcje wirtualizacji i zdalnej komunikacji obsługiwane przez karty NVIDIA GRID. Jest ono licencjonowane przez firmę Citrix i wdrożone w oprogramowaniu XenDesktop, XenApp oraz XenServer, firmę VMware, która używa go w oprogramowaniu vSphere oraz Horizon View, a także firmę Microsoft w RemoteFX.

Karty NVIDIA GRID K1 są wyposażone w cztery procesory graficzne oparte na architekturze NVIDIA Kepler oraz 16 GB pamięci i zostały zaprojektowane z myślą o obsłużeniu równocześnie jak największej liczby użytkowników. Karty NVIDIA GRID K2, wyposażone w dwa potężniejsze procesory graficzne, również oparte na architekturze Kepler, i 8 GB pamięci, przeznaczone są do realizacji specyficznych potrzeb użytkowników pracujących z wymagającymi aplikacjami graficznymi.

Firmy Dell, HP oraz IBM zaprezentowany niedawno serwery wyposażone w karty NVIDIA GRID K1 i K2, w tym:

  • Dell PowerEdge R720
  • HP ProLiant WS460c Gen8 oraz HP ProLiant SL250 Gen8
  • IBM iDataPlex dx360 M4

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu klientów na certyfikowane aplikacje, firma NVIDIA uruchomiła program certyfikacji oraz centrum testowe, w którym wiodący dostawcy OEM oraz niezależni twórcy oprogramowania (ISV) mogą potwierdzić poprawność funkcjonowania swoich produktów, a także otrzymać stosowne certyfikaty. Aby przyśpieszyć weryfikację poszczególnych systemów, firmy NVIDIA i Citrix rozpoczęły współpracę nad programem NVIDIA and Citrix Ready®, umożliwiający wykonanie przyśpieszonego procesu weryfikacji dostawcom OEM i ISV produkującym rozwiązania oparte na kartach NVIDIA GRID K1 oraz K2, a także na oprogramowaniu Citrix XenDesktop. autor: Informacja prasowa

Czytaj także

Publiczna, prywatna czy hybrydowa który rodzaj chmury wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 15:23
Decyzja o wyborze danego typu środowiska chmurowego zależy od usług, z których aktualnie korzysta przedsiębiorstwo oraz możliwości optymalnej integracji wybranego modelu z istniejącą infrastrukturą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polska na 12 miejscu w chmurze

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2013 06:26
Według najnowszego badania BSA śledzącego zmiany zachodzące na świecie w politykach mających wpływ na rozwój technologii cloud computingu, Polska zajęła 12 miejsce wśród 24 krajów, o jedną pozycję niżej niż przed rokiem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Onet dostawcą chmury dla średnich i dużych firm

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2013 01:00
W Onet Cloud będą świadczone usługi skierowane głównie do średnich i dużych przedsiębiorstw, chcących obniżyć koszty oraz zwiększyć elastyczność procesów IT. Rozwiązanie zostanie udostępnione klientom Onetu w marcu 2013. Dostawcą technologii jest IBM.
rozwiń zwiń