X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Router dla wymagających (firm)

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2013 18:55
DrayTek wprowadził do Polski kolejną nowość - wydajny, wielozadaniowy, przewodowy router Vigor 2960.
Vigor 2960
Vigor 2960

 

Urządzenie jest przeznaczone dla firm średniej wielkości, które przy jego pomocy mogą korzystać z szybkiego internetu w swojej centrali, a także kompleksowo zabezpieczyć połączenia ze wszystkimi oddziałami, zdalnymi pracownikami, serwisami i aplikacjami internetowymi z chmury.

Vigor 2960 wyposażono w podwójny interfejs Gigabit WAN, co umożliwia korzystanie z dostępu do internetu od dwóch dostawców jednocześnie. Urządzenie oferuje też 4 Gigabitowe porty LAN, z funkcją VLAN tagging. Oznacza to, że router potrafi odizolować i podłączyć do internetu do 20 prywatnych podsieci IP. Użyteczną funkcją jest również narzędzie Bandwidth Management, które pozwala kontrolować łącze internetowe i dostosowywać prędkość transferu dla każdego użytkownika w sieci, eliminując problem obciążenia sieci przez użytkowników notorycznie ściągających olbrzymie ilości danych. Dodatkowo do routera można podłączyć serwer z bezpłatnym oprogramowaniem Draytek Smart Monitor Analyzer, które umożliwia monitorowanie ruchu w sieci.

 "Najciekawszą funkcją Vigor 2960 jest możliwość wykorzystania go jako centralnej zapory uniemożliwiającej nieautoryzowany dostęp do firmowej sieci i zasobów korporacyjnych, zabezpieczającej aplikacje uruchamiane z chmury oraz połączenia pomiędzy oddziałami firmy i zdalnymi pracownikami. Dzięki temu, przy pomocy jednego urządzenia firma może zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo we wszystkich obszarach związanych z komunikacją przez internet. To idealne rozwiązanie zwłaszcza dla firm wielooddziałowych i z dużą liczbą osób pracujących zdalnie" - mówi Bogdan Płachtij, Prezes Zarządu Brinet Sp. z o.o., wyłącznego dystrybutora urządzeń DrayTek w Polsce.  

Funkcje wbudowanego w Vigor 2960 firewall'a to m.in: ochrona przed atakami DoS, filtr aplikacji IM/P2P, filtr zawartości URL, filtr treści Web, wykorzystujący kategorie stron www opracowane przez firmę Commtouch, czy blokowanie adresów MAC. Do firewall'a można też przypisać reguły czasowe, które uaktywniają mechanizmy o wybranej porze dnia. Z kolei do zabezpieczania komunikacji służy serwer VPN, obsługujący połączenia typu LAN-LAN oraz Host-LAN. W sumie przy pomocy Vigor 2960 można stworzyć do 200 jednoczesnych tuneli VPN, zabezpieczonych różnymi protokołami szyfrowania danych. Router obsługuje również mechanizm VPN trunk, w którego skład wchodzi narzędzie VPN Load-balance do regulowania obciążenia pomiędzy dwoma tunelami VPN.

Vigor 2960 jest dostępny do nabycia za pośrednictwem firmy Brinet - wyłącznego przedstawiciela DrayTek w Polsce. Jego sugerowana cena detaliczna to 469 euro brutto. Urządzenia są objęte 24 miesięczną gwarancją producenta.

 autor: Robert Kamiński

Czytaj także

Nowe routery DrayTek

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 11:25
Nowa seria routerów Vigor 2850 to prawdziwe kombajny sieciowe, wyposażone m.in. w trzy interfejsy WAN (w tym VDSL2), serwer VPN, WLAN w standardzie "n", zaawansowany firewall, narzędzia do zarządzania pasmem oraz QoS, wsparcie dla standardu IPv6, czy bramkę VoIP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mobilny terminal dla handlowca

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2013 06:56
Motorola zaprezentowała nowe mobilne rozwiązanie dla firm i mobilnego biznesu. To niewielkie urządzenie, obsługujące łączność bezprzewodową w standardach WLAN i WAN, przeznaczone jest do użytku przez pracowników terenowych z firm różnej wielkości z branż takich jak usługi i sprzedaż terenowa, a także transport i logistyka.
rozwiń zwiń