Nowe Technologie

Nowe dotykowe notebooki ASUSa

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 15:32
ASUS, oczywiście na CES, zaprezentował nowe multidotykowe notebooki z WIN 8. Są tam: Transformer Book z odłączanym 13-calowym wyświetlaczem, który może pełnić funkcję samodzielnego tabletu; ASUS Taichi z dwustronnym ekranem, a także lekkie Ultrabooki ASUS Zenbook Touch.
ASUS Taichi
ASUS Taichi
  • ASUS Transformer Book to urządzenie łączące w sobie funkcje tabletu i notebooka. Kiedy najważniejsza jest mobilność, ASUS Transformer Book jest smukłym i lekkim tabletem z ekranem o przekątnej 13,3 cala i procesorem trzeciej generacji Intel Core™ i5 lub i7. Karta SSD o pojemności 128GB zapewnia wystarczającą przestrzeń dla aplikacji i danych systemu Windows 8, natomiast mutlidotykowy ekran Full HD w technologii IPS zapewnia żywe kolory i szerokie kąty widzenia. Jeśli potrzebujemy bardziej wydajnego urządzenia, ASUS Transformer Book można szybko podłączyć do stacji dokującej, aby powstał kompaktowy i w pełni funkcjonalny notebook z podświetlaną klawiaturą, dużym touchpadem i twardym dyskiem o pojemności do 500GB. Dok jest również wyposażony we własną baterię, pozwalającą na dłuższą pracę, a także zestaw gniazd (m.in. USB 3.0).
  • ASUS Taichi to smukły i elegancki Ultrabook o wyjątkowej konstrukcji. Posiada dwa ekrany, pozwalające na połączenie najlepszych cech notebooka i tabletu. Został wyposażony w procesor trzeciej generacji Intel Core i dysk SSD. ASUS Taichi posiada dwustronny ekran Full HD o przekątnej 11,6 lub 13,3 cala z technologią IPS. Po otwarciu pokrywy ASUS Taichi to bardzo wydajny Ultrabook z podświetlaną klawiaturą i dużym touchpadem. Przy zamkniętej pokrywie staje się lekkim tabletem z ekranem multidotykowym, łatwo i intuicyjnie obsługiwanym przy pomocy precyzyjnego rysika. Dwa ekrany w ASUS Taichi mogą pracować równolegle, pozwalając na udostępnianie i dzielenie się danymi w łatwy sposób. W trybie pracy dwuekranowej oba wyświetlacze traktowane są autonomicznie, co pozwala m.in.. na równoczesne wyświetlanie prezentacji na zewnętrznym ekranie i notatek prelegenta na ekranie wewnętrznym. Tryb lustrzany służy do wyświetlania tego samego obrazu na obu ekranach, co pozwala na łatwe udostępnianie treści oraz prezentowanie materiałów małym grupom odbiorców, bez konieczności korzystania z dużych monitorów zewnętrznych.
  • ASUS Zenbook Touch to najbardziej zaawansowany z dostępnych w ofercie ASUSa Ultrabooków. Zarówno 13,3-calowy model UX31A jak i 15,6-calowy U500VZ stanowią połączenie rewelacyjnej wydajności z oryginalną metaliczną obudową i ekranem mutidotykowym Full HD z technologią IPS. Smukła, mierząca jedynie 3mm grubości i ważąca 1,3 kg konstrukcja modelu ASUS Zenbook Touch UX31A mieści w sobie procesor trzeciej generacji Intel Core i5 lub i7 oraz do 8GB pamięci RAM, a także kartę SSD o pojemności 256GB. Model Zenbook™ Touch U500VZ posiada czterordzeniowy procesor trzeciej generacji Intel Core i7, 8GB pamięci i kartę graficzną NVIDIA GeForce GT650M zapewniającą wysoką wydajność pracy. U500VZ waży jedynie 2 kg przy zaledwie 6mm grubości w najcieńszym punkcie. Posiada dwa dyski SSD o pojemności 256GB w konfiguracji RAID 0, a także zewnętrzny subwoofer.
  • ASUS VivoBook to wydajny, wszechstronny i niedrogi notebook dla każdego użytkownika chcącego w pełni cieszyć się z dotykowych funkcjonalności Windows 8. Dostępny w wariantach z ekranami o przekątnej 11,6 oraz 15,6 cala ASUS VivoBook posiada smukłą konstrukcję, procesor trzeciej generacji Intel Core i3, i5 lub i7, a także wydajną kartę graficzną NVIDIA w wybranych konfiguracjach. VivoBooki wyposażono w ekran multidotykowy, pokaźnych rozmiarów touchpad z technologią Smart Gesture, wysokiej jakości układ audio SonicMaster oraz funkcję rozruchu komputera w 2 sekundy „instant-on”. Każdy z notebooków ASUS VivoBook posiada też darmowy, trzyletni dostęp do 32GB przestrzeni magazynowej w usłudze ASUS WebStorage.autor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Bardzo duży multimedialny notebook

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2012 00:00
Wydawałoby się, że w dobie ultrabooków, tabletów i wszechobecnych smartfonów wszystkie komputery powinny być coraz mniejsze. Asus K93SM pokazuje, że tak być nie musi i wprowadza notebook przestawny czyli multimedialne centrum zastępujące desktop.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe notebooki i hybrydy Asusa w Berlinie

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2012 00:00
Na IFA 2012 Asus pokazał 2 nowe ultrabooki oraz 2 hybrydy: Asus TAICHI oraz Transformer Book.
rozwiń zwiń
Czytaj także

ASUS N76VZ - laptop multimedialny

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 00:00
N76VZ to mobilny, multimedialny notebook, który z powodzeniem może zastąpić komputer stacjonarny. Dzięki procesorom 3-ciej generacji Intel Core, karcie graficznej NVIDIA GeForce GT 650M, szybkiemu dyskowi HDD oraz 8 GB pamięci RAM notebook bez problemów poradzi sobie z najnowszymi aplikacjami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

ASUS VivoBook X202E kompaktowy, dotykowy i niedrogi !

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 17:38
VivoBook X202E to kompaktowy (11,6 cali) notebook z dotykowym ekranem, który pozwala na pełne wykorzystanie możliwości, jakie stwarza system Windows 8. Urządzenie zostało wyposażone w procesor Intel Core i3 z układem graficznym Intel HD 4000. Kompaktowe wymiary i niewielka waga czynią go wyjątkowo poręcznym urządzeniem mobilnym.
rozwiń zwiń