"Nigdy nie widziałem tak dobrego przygotowania, jak u was"

PAP
Aneta Hołówek 10.06.2012
Hiszpańscy kibice
Hiszpańscy kibice, foto: PAP/EPA/Adam Warżawa

W ocenie przedstawiciela hiszpańskich kibiców w niedzielę w Gdańsku, w trakcie meczu Hiszpania-Włochy na trybunach zasiądzie po ok. 8 tys. kibiców z Włoch i Hiszpanii.

>>> Zobacz serwis Polskiego Radia na Euro 2012

Na niedzielnej konferencji prasowej w gdańskim Centrum Medialnym, przedstawiciel hiszpańskich kibiców Thomas Herzog bardzo wysoko ocenił przygotowanie miasta do turnieju.

- Jest ono cudowne, nigdy nie widziałem tak dobrego przygotowania, jak u was. Wszyscy nasi kibice mają zakwaterowanie, a atmosfera jest wspaniała - powiedział Hiszpan.
Według jego szacunków, w Gdańsku w czasie pierwszego meczu będzie ok. 8 tys. Hiszpanów, z tego ponad 6 tys. na samym stadionie.
Zapytany o wynik niedzielnego meczu w Gdańsku Thomas Herzog postawił na wygraną swojego zespołu 2:0.

- Wygramy, bo gramy u siebie - powiedział mając na myśli wyjątkową aktywność hiszpańskich kibiców, którzy, w przeciwieństwie do Włochów, już od dwóch dni są bardzo widoczni na ulicach Gdańska.
Także przedstawiciel włoskich kibiców, Andrea Palmieni, bardzo dobrze ocenił przygotowanie Gdańska do turnieju.

- Miasto wykonało wspaniałą pracę, wszystko jest świetnie zorganizowane. Atmosfera wspaniała, a przypominam, że nie pierwszy raz obserwuję mistrzostwa. Wykonaliście doskonałą pracę. Mundial w Polsce? Czemu nie - powiedział Włoch.
Włoch poinformował ponadto, że jego zdaniem w czasie niedzielnego spotkania w Gdańsku będzie około 8 tys. kibiców z jego kraju, z tego 6-7 tysięcy będzie obserwować mecz na stadionie.
Mecz Hiszpania-Włochy rozpocznie się o godz. 18.

>>> Trzeci dzień Euro 2012 na antenie radiowej Jedynki

>>> Zobacz galerię zdjęć Euro 2012

PAP, ah

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!