Mecz Polska - Rosja: 1:1!

Trójka
Agnieszka Gierczak 12.06.2012
Jakub Błaszczykowski po strzeleniu gola dla Polski
Jakub Błaszczykowski po strzeleniu gola dla Polski, foto: EPA/OLIVER WEIKEN, dostawca: PAP/EPA

W czwartym meczu grupy A piłkarskich mistrzostw Europy Polska zremisowała z Rosją. Zapraszamy do wysłuchania relacji z tego niezwykle emocjonującego spotkania.

W 37. minucie gola dla Rosjan strzelił Ałan Dżagojew. W 57. minucie gola dla Polski zdobył Kuba Błaszczykowski. Na Stadionie Narodowym był Michał Gąsiorowski , z którym łączył się przebywający przy Myśliwieckiej Michał Olszański . Tuż przed pierwszym gwizdkiem nasz ślimak wytypował, że spotkanie wygra Polska, o czym można przeczytać TU>>> .

Pomimo Dnia Rosji, w trakcie którego odbyły się marsze opozycji, Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Moskwie przewidywał, że wieczorem zwyciężą jednak nie polityczne, a sportowe emocje.

- Rosjanie wierzą w zwycięstwo. Obstawiają, kurtuazyjnie rozmawiając ze mną, wynik 2:1, a może 1:1. Tak naprawdę wierzą jednak w 3 zwycięstwa w fazie grupowej, co powiedział wczoraj na spotkaniu z dziennikarzami trener Rosjan Dick Advocaat - relacjonował przed meczem Maciej Jastrzębski .