Jak pokonać Rosjan? Zagrać defensywnie, ale...

polskieradio.pl
Martin Ruszkiewicz 12.06.2012
Lesław Ćmikiewicz
Lesław Ćmikiewicz , foto: Andrzej Szozda/PR

- Rosjanie mają się czym pochwalić, ale trudno przewidzieć jak zagrają kolejny mecz - twierdzi Lesław Ćmikiewicz, ekspert Polskiego Radia od Euro 2012.


DZIŚ MECZ POLSKA - ROSJA: RELACJA NA ŻYWO>>>

- Rosjanie mają zawodników bardzo szybkich, na ten element zawsze kładli nacisk. Potrafią zagrać z pierwszej piłki, przyśpieszyć, a to może być klucz do rozmontowania naszej defensywy - zwraca uwagę Ćmikiewicz.

- Jeśli chodzi ogólnie o piłkę rosyjską to trudno powiedzieć jak oni zagrają kolejny mecz - dodał były reprezentant Polski

Mistrzostwa Euro 2012 w Polskim Radiu>>>

Lesław Ćmikiewicz ocenił także polski zespół, a Franciszkowi Smudzie doradził, że warto pokusić się o zmiany przed tym spotkaniem.

- Z wielkimi obawami Polacy podchodzą do meczu z Rosją. Słyszałem, że najlepiej będzie jak zagramy z kontry i że cała nadzieja leży w Borussii Dortmund. Owszem, Błaszczykowski, Piszczek - to jest nasza mocna strona. Z drugiej strony warto zrobić roszady. W pierwszym meczu słabo zagrał Rybus i Obraniak. Może Dudka wejdzie jako defensywny pomocnik? Remis wziąłbym w ciemno - spekuluje ekspert Polskiego Radia.

Lesław Ćmikiewicz jest gościem "Studia Euro radiowej Jedynki" i ekspertem Polskiego Radia od Euro 2012.

Zobacz serwis Polskiego Radia na Euro 2012>>>

mr, polskieradio.pl, PR1

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!