Szyjemy flagę! PZPN dziękuje Tomaszowi Zimochowi!

polskieradio.pl
Artur Jaryczewski 14.06.2012
Tomasz Zimoch
Tomasz Zimoch, foto: PR/Marlena Borawska

- Wszystkim nam znana jest pasja i zaangażowanie Tomasza Zimocha w inicjatywy wspierające reprezentację Polski - piszą przedstawiciele PZPN. Dziennikarz radiowej Jedynki jest pomysłodawcą uszycia ogromnej polskiej flagi na sobotni mecz.

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował na swojej stronie internetowej podziękowania dla dziennikarza radiowej Jedynki za zainicjowanie ogólnopolskiej akcji "Uszyjmy flagę narodową".

Tak powstaje flaga Zimocha

- Dzięki tej akcji powstanie flaga sektorowa w barwach narodowych, która pojawi się na trybunach podczas meczu Polska - Czechy (…) Wszystkim nam znana jest pasja i zaangażowanie Pana redaktora Tomasza Zimocha w inicjatywy wspierające reprezentację Polski. Dziękujemy za podsunięcie pomysłu, dzięki któremu oprawa meczu z Czechami będzie zupełnie wyjątkowa - czytamy w komunikacie wydanym przez PZPN.

Akcję szycia wielkiej flagi na ostatni mecz fazy grupowej dziennikarz radiowej Jedynki zainicjował podczas relacjonowania meczu Polska - Rosja. Rosjanie na Narodowy wnieśli wtedy dużą "sektorówkę" z napisem "This is Russia". Polska flaga ma być gotowa w piątek. Druk zakończył się po kilkunastu godzinach, teraz trwa zszywanie. Przy fladze pracuje od środy około 18-20 osób.

W odpowiedzi na apel Tomasza Zimocha, w szycie wielkiej flagi, 30 metrów na 50 metrów, zaangażowało się dwóch przedsiębiorców - wspólników, z Warszawy i z Gliwic, Aleksander Goldschneider i Lucjan Jaszcz, z firm SICO Polska i OPINION Strefa Druku.

Przeczytaj też, jak powstawała flaga >>>

Polscy kibice złapali igły i szyją flagę z Tomaszem Zimochem >>>

Tak komentuje Tomasz Zimoch>>>

Zobacz nasz serwis o Euro 2012>>>

aj

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!