Twórcy flagi: zainspirował nas Tomasz Zimoch

polskieradio.pl
Agnieszka Kamińska 14.06.2012
Tworzenie wielkiej biało-czerwonej flagi
Tworzenie wielkiej biało-czerwonej flagi , foto: Katarzyna Sładkowska-Wonsik

- Było mi przykro, że na meczu nie było olbrzymiej polskiej flagi, choć była rosyjska. To był impuls, gdy dziennikarz radiowej Jedynki Tomasz Zimoch powiedział, że kibice powinni zbierać kawałki i szyć flagę – mówi jeden z twórców olbrzymiej flagi, którą zobaczymy na meczu Polska-Czechy.

Akcję szycia wielkiej flagi na ostatni mecz fazy grupowej Euro 2012 zainicjował Tomasz Zimoch.

W odpowiedzi na apel Tomasza Zimocha, w szycie wielkiej flagi, 30 metrów na 50 metrów, zaangażowało się dwóch przedsiębiorców-wspólników, z Warszawy i z Gliwic, Aleksander Goldschneider i Lucjan Jaszcz, z firm SICO Polska i OPINION Strefa Druku.

Jak narodził się ten pomysł? Inicjator szycia flagi, Aleksander Goldschneider, mówi, że impulsem był wywiad z Tomaszem Zimochem. - Policzek to za duże słowo, ale było mi się przykro, że na takim meczu pojawiła się bardzo duża flaga rosyjska, natomiast nie było flagi polskiej. To był impuls, kiedy Tomasz Zimoch powiedział, że kibice powinni zbierać kawałki i szyć flagę – mówi portalowi polskieradio.pl

W związku z tym o wpół do pierwszej w nocy wysłał SMS-a do partnera biznesowego. Do godziny 16 następnego dnia wszystko zostało uzgodnione i skontaktowano się z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. By otrzymać zezwolenie, przedstawiono UEFA certyfikat niepalności materiałów i projekt. I w końcu – na wniesienie pracy na stadion zgodziła się UEFA. Flaga ma powstać do godziny 22 wieczorem. Prace nad nią trwały całą noc. Jak mówi Aleksander Goldschneider, bez wysiłku i zaangażowania pracowników, nie udałoby się flagi stworzyć.

Trzymamy kciuki za biało-czerwoną!

agkm

>>> Polscy kibice złapali igły i szyją flagę z Tomaszem Zimochem

Tak komentuje Tomasz Zimoch>>>

Zobacz nasz serwis o Euro 2012>>>

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!