Włosi czują spisek knuty przez Hiszpanów i Chorwatów

IAR
Aneta Hołówek 15.06.2012
Mecz Włochy - Chorwacja
Mecz Włochy - Chorwacja, foto: PAP/EPA/ARMANDO BABANI

Drugi remis 1:1 na Euro 2012 - tym razem w meczu z Chorwacją - postawił pod znakiem zapytania wyjście z grupy reprezentacji Włoch.

>>> Zobacz serwis Polskiego Radi o Euro 2012

W tym momencie wszystko zależy od wyniku spotkania Hiszpanii z Chorwacją w poniedziałek 18. czerwca. Włoska prasa nie kryje obaw, że umawiając się na remis, mogłyby one świadomie wyeliminować azzurrich
Zupełnie poważnie liczy się z tym "La Gazzetta dello Sport”. Tym bardziej, że jest precedens: w ten sposób Szwecja i Dania pozbyły się już Włoch na mistrzostwach Europy w 2004 roku.

>>> Włosi nie dali rady Chorwatom
Nie bierze tej możliwości pod uwagę "Corriere della Sera”, przypominając, że Hiszpanie są mistrzami świata i nie będą się zniżać do takich chwytów. Największy włoski dziennik dodaje, że na paradoks zakrawa fakt, że wymierzonej przeciwko sobie kombinacji boi się kraj, w którym dziesiątki piłkarzy staje przed sądem za niespotykaną gdzie indziej liczbę ustawianych meczów.
Wracając do czwartkowego spotkania, gazety ubolewają, że remisem zakończył się mecz, który Włosi mieli wygrać. Zdaniem rzymskiego dziennika "La Repubblica” są trzy tego przyczyny: utrata sił w ostatnich 30 minutach spotkania, trudności ze strzeleniem gola i niewydolność obrony. Prasa nie może uwierzyć, że nie widzi tego trener Cesare Prandelli, który niczego nie zmienia i nie traci dobrego humoru.

ah

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!