Wkrótce flaga gotowa: i zaczynamy składanie!

polskieradio.pl
Agnieszka Kamińska 15.06.2012
Gliwicki Opinion we współpracy z Sico Polska przygotowuje ogromną flagę na mecz Polska - Czechy
Gliwicki Opinion we współpracy z Sico Polska przygotowuje ogromną flagę na mecz Polska - Czechy, foto: PAP/Andrzej Grygiel

Kończy się zszywanie białej i czerwonej części naszej Flagi Narodowej Sektorowej. W sobotę rano może trafić do Strefy Kibica!

Jak poinformował portal polskieradio.pl Przemysław Suchanek z firmy Opinion, prace nad olbrzymią flagą sektorową na mecz Polska-Czechy są już na ukończeniu. Dodał, że zgodnie z planem około 16 ma się zacząć uroczyste składanie flagi, przy fleszach kamer i aparatów. Suchanek dodał, że być może flaga pojawi się rano w strefie kibica we Wrocławiu.

Twócy flagi marzą, by Flaga Narodowa Sektorowa została rozwinięta podczas hymnu na sobotnim meczu.

W odpowiedzi na apel dziennikarza radiowej Jedynki Tomasza Zimocha, w szycie wielkiej flagi, 30 metrów na 50 metrów, zaangażowało się dwóch przedsiębiorców - wspólników, z Warszawy i z Gliwic, Aleksander Goldschneider i Lucjan Jaszcz, z firm SICO Polska i OPINION Strefa Druku. Aleksander Goldschneider koordynował całość działań. Proces produkcji w Gliwicach nadzoruje Lucjan Jaszcz.

Jak narodził się ten pomysł? Inicjator szycia flagi, Aleksander Goldschneider, mówi, że impulsem był wywiad w mediach z Tomaszem Zimochem. - Policzek to za duże słowo, ale było mi się przykro, że na takim meczu pojawiła się bardzo duża flaga rosyjska, natomiast nie było flagi polskiej. To był impuls, kiedy Tomasz Zimoch powiedział, że kibice powinni zbierać kawałki i szyć flagę – mówił portalowi polskieradio.pl

W związku z tym o wpół do pierwszej w nocy wysłał SMS-a do partnera biznesowego. Do godziny 16 następnego dnia wszystko zostało uzgodnione i skontaktowano się z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. By otrzymać zezwolenie, przedstawiono UEFA certyfikat niepalności materiałów i projekt. I w końcu – na wniesienie pracy na stadion zgodziła się UEFA.

agkm

Przeczytaj też:

Jak powstawała wielka flaga >>>

Twórcy flagi: chcemy zobaczyć ją flagę w Kijowie! >>>

Aleksander Goldschneider o swojej inspiracji >>>

Tak komentuje Tomasz Zimoch>>>

Zobacz nasz serwis o Euro 2012>>>

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!