Tomasz Zimoch: odśpiewajmy dziś przed meczem "Małego rycerza"!

Jedynka
Marlena Borawska 16.06.2012
Polscy kibice
Polscy kibice , foto: PAP/BARTLOMIEJ ZBOROWSKI

Komentator Jedynki zaapelował do w wszystkich Polaków, żeby przed spotkaniem Polska - Czechy odśpiewać "Małego rycerza".

Zobacz nasz serwis o Euro 2012 >>>

- Tak, by w niebie profesor Stefan Stuligrosz był z nas dumny – nawoływał Tomasz Zimoch . – On także był kibicem piłkarskim. Pamiętam jak w studiu Programu 1 pan profesor opowiadał o tym, co trzeba robić, by dobrze śpiewać na stadionach piłkarskich – wspomina zmarłego w piątek kompozytora.

Stefan
Stefan Stuligrosz

Stefan Stuligrosz, dyrygent, pedagog, muzykolog i kompozytor w sierpniu skończyłby 92 lata. Napisał ponad 600 dzieł, przede wszystkim religijnych utworów chóralnych. Przez wiele lat pełnił funkcję kierownika Redakcji Muzycznej Rozgłośni Polskiego Radia w Poznaniu. Jest twórcą "Poznańskich Słowików".

Tomasz Zimoch , który był gościem "Czterech pór roku" zainicjował także uszycie wielkiej polskiej flagi, która kibice będą mogli rozwinąć na stadionie we Wrocławiu przed meczem Polska- Czechy. – Cieszę się, że udało się zrealizować ten pomysł, pomysł, który pojawił się na antenie Programu 1 Polskiego Radia podczas inauguracyjnego meczu - mówił z radością komentator.

Wszystkich, którzy nie będą na stadionie Tomasz Zimoch zachęcał do rozwieszenia własnych flag. – Nie wstydźmy się mieć chorągiewek, szalików, udekorować samochody – namawiał do manifestowania swojej radości i patriotyzmu Zimoch.

Rozmawiał Wiesław Molak.

(mb)

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!