Leszno z całych sił wspiera "Lewego"

IAR
Martin Ruszkiewicz 16.06.2012
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski , foto: Wikipedia/Slawek

"Zawsze dumni z naszego Roberta" - taki napis widnieje na kilkumetrowym plakacie z fotografią Roberta Lewandowskiego. To pomysł mieszkańców Leszna - jego rodzinnej miejscowości.

Mistrzostwa Euro 2012 w Polskim Radiu>>>

Powieszenie bannera to społeczna akcja mieszkańców, którzy sami zorganizowali się na jednym z portali społecznościowych. Organizatorka akcji Agata Barzyńska pamięta Roberta jeszcze z dzieciństwa. - Taki mały z piłką. Bobek nie Robert - wspomina z uśmiechem kilkuletniego Roberta. - Jesteśmy dumni z Roberta. Robert jest z Leszna. Postanowiliśmy coś zrobić sami - mówi i wyjaśnia, że chodzi o to, aby wszyscy mieszkańcy Leszna poczuli się dumni z naszego piłkarza.

Przed ogrodzeniem kościoła, gdzie zawieszono banner zebrało się ponad stu mieszkańców Leszna. Większość była ubrana w biało - czerwone stroje. Robili sobie wspólne zdjęcia na tle plakatu, wspólnie śpiewali stadionowe piosenki, skandowali "Polska biało - czerwoni" i "Robert Lewandowski". Wśród zebranych były całe rodziny od kilkuletnich dzieci do seniorów. Mówili jak bardzo przeżywają każdy mecz Euro z udziałem Lewandowskiego. Wszyscy liczą, że Polska pokona Czechy między innymi dzięki golom strzelonym przez ich krajana.

Zobacz serwis Polskiego Radia na Euro 2012>>>

Przez lata Robert wcale się nie zmienił - wspomina jedna z nauczycielek piłkarza w miejscowej szkoły, Bożena Śliwińska. Podkreśla, że w szkole nie było z Robertem problemów, a dziś podobnie jak przed laty był pełen temperamentu, miał swoje cele i potrafił je realizować.

Mieszkańcy Leszna sami złożyli się na zakup bannera, ale zbiórka przewyższyła koszty produkcji plakatu. Nadwyżki ze zbiórki przekażą na rzecz miejscowego klubu sportowego "Partyzant Leszno", w którym jeszcze jako dziecko pierwsze piłkarskie kroki stawiał dzisiejszy napastnik reprezentacji Polski.

IAR, mr

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!