Wrocław miastem kibiców. Trwa biało-czerwona fiesta

IAR
Piotr Grabka 16.06.2012
Wrocław miastem kibiców. Trwa biało-czerwona fiesta
foto: PAP/EPA/Paweł Supernak

W związku z meczem Polska – Czechy w stolicy Dolnego Śląska spodziewanych jest nawet 200 tysięcy osób.

Polska - Czechy - relacja na żywo >>>

Doping dla biało-czerwonych zaczyna się już w pociągach do Wrocławia. Tysiące kibiców zmierza do stolicy Dolnego Śląska, aby wspierać podopiecznych Franciszka Smudy. Pierwsi kibice, aby pojawić się na dworcu przed południem, musieli wstać o piątej rano. Mimo wczesnej pory, już w pociągach dopingowali Polaków.

Posłuchaj relacji Pawła Pawicy >>>

Najwięcej kibiców spodziewanych jest na Dworcu Głównym we Wrocławiu po południu. Wtedy do miasta powinny dotrzeć dodatkowe połączenia z Warszawy, Gdyni i Szczecina.

Tysiące fanów piłki nożnej szczelnie wypełniają Strefę Kibica na wrocławskim Rynku , okoliczne puby oraz restauracje. Nie milkną śpiewy i doping ze strony polskich, ale też czeskich kibiców. Przed 15-tą na rynek wkroczyła kapela góralska z okolic Nowego Sącza.

Posłuchaj relacji Pawła Pawicy >>>

Wrocławska Strefa Kibica pomieści 35 tysięcy osób. – Niestety, to absolutne maksimum - mówi Robert Leszczyński rzecznik strefy. - Dlatego uruchomiony został drugi punkt dla 50 tysięcy kibiców na Placu świętej Marii Magdaleny - dodaje.

W strefie kibica przygotowano dziś wiele atrakcji. Wybór miss kibiców, pokazy mody, konkursy tańca i koncerty. Wystąpi między innymi Ewa Farna - wokalistka mająca czeskie korzenie. - Organizatorzy przygotowani są również na każdy wynik meczu - zapewnia Robert Leszczyński.

Strefę o godz. 18 odwiedzi prezydent Bronisław Komorowski. Początek meczu o 20:45. Na wrocławskim stadionie zobaczy go ponad 44 tysiące osób.

Kibice gromadzą się także przed hotelem reprezentacji Polski >>>

Zobacz serwis Polskiego Radia na Euro 2012 >>>

pg

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!