Polskie Radio
Section05
dolnośląskie

Śmiertelne zagrożenie na S8. Kierowca zostawił auto na lewym pasie drogi

Skrajnym brakiem odpowiedzialności wykazał się kierowca Forda Mustanga, który zostawił swoje auto na lewym pasie ruchliwej drogi ekspresowej S8, bo w baku skończyło się paliwo. Zamiast wezwać pomoc, kierowca postanowił złapać "stopa" i w ten sposób wrócić do domu. Teraz będzie musiał ponieść konsekwencje swojego zachowania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dolnośląskie policja kierowca bezpieczeństwo na drodze samochód służby i bezpieczeństwo regiony

Decyzje Watykanu ws. kard. Gulbinowicza. Archidiecezja wrocławska: należy powiedzieć "przepraszam"

Archidiecezja wrocławska w wydanym w piątek komunikacie przeprosiła osoby skrzywdzone przez kard. Henryka Gulbinowicza. Stolica Apostolska pozbawiła kard. Gulbinowicza prawa używania insygniów biskupich. Hierarcha ma również zakaz uczestnictwa w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo religia Kościół Kościół katolicki aktualności katolickie Henryk Gulbinowicz regiony dolnośląskie Wrocław pedofilia

Dolnośląskie: dewastacja figur przy kościele. "Takiego wandalizmu nie było tu od wojny"

W miejscowości Chrząstawa Wielka w województwie dolnośląskim zdewastowane zostały stojące przy kościele figury dzieci fatimskich. Jak podaje portal portal tygodnika "Gość Niedzielny", najstarsi mieszkańcy podkreślają, że od II wojny światowej we wsi nie dochodziło do takich aktów wandalizmu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo regiony dolnośląskie Kościół Kościół katolicki atak przestępczość

Zbrodnia w Miłoszycach. Sąd Apelacyjny uchylił areszt wobec skazanego

- Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zmienił decyzję sądu pierwszej instancji i uchylił tymczasowy areszt wobec Norberta B., nieprawomocnie skazanego na karę 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo 15-latki w Miłoszycach w 1996 r. Za tę zbrodnię pierwotnie został niesłusznie skazany Tomasz Komenda, uniewinniony po 18 latach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd zabójstwo Wrocław dolnośląskie przestępczość sądownictwo regiony Tomasz Komenda

Prof. Simon: mówili, że covidu nie ma, teraz leżą na oddziale, jeden jest na granicy śmierci

- To "dzięki" ludziom, którzy nie noszą masek i do tego nas obrażają, mamy taką sytuację. W tej chwili na oddziale mamy dwie osoby, które bardzo aktywnie obrażały nas, mówiły, że covidu nie ma, że to spisek - jedna jest na granicy śmierci, a druga może nie umrze - to młodzi ludzie, akurat mieli predyspozycje genetyczne do złego przebiegu choroby - mówił prof. Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 zdrowie epidemia dolnośląskie