Polskie Radio
Section05
dolnośląskie

Policjanci upamiętnili poległych na służbie funkcjonariuszy z Wrocławia. W całym kraju zawyły syreny

Rzecznik Komendanta Głównego Policji inspektor Mariusz Ciarka powiedział, że o godz. 17 w całej Polsce zostały uruchomione syreny policyjne w hołdzie dwóm poległym na służbie policjantom z Wrocławia. Dodał, że była to okazja dla wszystkich, aby oddać cześć zabitym funkcjonariuszom.
Zobacz więcej na temat:  policja POLSKA Wrocław dolnośląskie służby i bezpieczeństwo regiony policja polska

Na ulicach zabrzmią syreny. Policjanci uczczą pamięć zmarłych kolegów

Policjanci, pracownicy Policji. W pędzącym pełnym niebezpieczeństw świecie zatrzymajmy się. 5 grudnia - o godz. 17.00 niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów. Oddajmy część Naszym Kolegom, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków - przekazał na profilu Polskiej Policji na portalu X komendant główny policji Jarosław Szymczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony służby i bezpieczeństwo policja dolnośląskie Wrocław

Chcieli wysadzić bankomat dynamitem górniczym. Zostawili ślady, teraz siedzą w areszcie

- Próbowali wysadzić górniczym dynamitem bankomat z prawie 800 tys. zł. Dwaj włamywacze, spłoszeni przez ochroniarza, uciekli, lecz zostawili ślady. Wpadli w ręce policji. Usłyszeli zarzuty i trafili do aresztu - poinformowała Prokuratura Krajowa. Śledczy sprawdzą też czarny rynek, na którym przestępcy zaopatrują się w materiały wybuchowe używane między innymi w kopalniach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wrocław dolnośląskie kradzież

Atak z bronią na policjantów. Maksymilian F. tymczasowo aresztowany

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, realną obawę matactwa, ucieczki podejrzanego, grożącą mu surową karę oraz uzasadnioną obawę ponownego popełnienia przez podejrzanego przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec Maksymiliana F. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania - przekazał prokurator Karol Borchólski z Prokuratury Regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony dolnośląskie Wrocław policja

Frasyniuk oskarżony o znieważenie żołnierzy. Będzie ponowy proces

Wrocławski sąd uchylił w środę 29.11 wyrok sądu pierwszej instancji i przekazał sprawę Władysława Frasyniuka do ponownego rozpatrzenia. W pierwszej instancji b. poseł i opozycjonista z czasów PRL został uznanym winnym, ale sąd warunkowo umorzył sprawę. Proces apelacyjny w tej sprawie toczył się przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu z wyłączeniem jawności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo sądownictwo Władysław Frasyniuk regiony dolnośląskie

Wrocław: władze miasta chcą wyburzyć zabytkowe mosty. Konserwator się nie zgadza

Miasto zastanawia się nad wyburzeniem Mostów Chrobrego łączących Sępolno i Swojczyce. Swoje plany urzędnicy tłumaczą tym, że przeprawa jest w fatalnym stanie technicznym. Ruch odbywa się niedawno otwartymi nowymi mostami. Konserwator nie zgadza się z takim pomysłem, bo stare mosty są zabytkiem. W tle sporu są ogromne pieniądze potrzebne na remont.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wrocław dolnośląskie inwestycje zabytki

Realizacja obwodnicy Głogowa coraz bliżej. Do GDDKiA wpłynęły oferty na przetarg

Dziewięć ofert wpłynęło w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Głogowa w ciągu drogi krajowej nr 12. Podpisanie umowy na realizację inwestycji planowane jest w I kwartale 2024 r. po zakończeniu postępowania przetargowego. To pierwsza z siedmiu inwestycji w woj. dolnośląskim w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic, która po podpisaniu umowy przejdzie do fazy realizacji.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców budowa inwestycje kierowcy drogi GDDKiA dolnośląskie

133 mandaty, 90 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych. Policyjny nalot na zlot drifterów

Policjanci wystawili 133 mandaty na kwotę blisko 59 tys. zł. Kontrole policyjne zakończyły się zatrzymaniem 90-ciu dowodów rejestracyjnych, trzem osobom zatrzymano prawo jazdy - powiedział mł. asp. Rafał Jarząb z KMP we Wrocławiu.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online Wrocław policja kierowcy dolnośląskie samochody wyścigi samochodowe

Uderzył w radiowóz i uciekł. W aucie zostawił kobietę z niemowlakiem

W powiecie legnickim 32-letni mężczyzna uciekając samochodem przed policją uderzył w radiowóz. Mężczyzna uciekł z auta zostawiając w nim kobietę z niemowlakiem. Jak się okazało, miał orzeczony zakaz prowadzenia samochodu i znaleziono przy nim narkotyki.
Zobacz więcej na temat:  narkotyki samochód policja areszt POLSKA Legnica policja polska przestępczość dolnośląskie regiony służby i bezpieczeństwo