Polskie Radio
Section05
dolnośląskie

ANALIZA Miasta jak prywatne folwarki. "Prezydenci każą zaciskać pasa, a wydają miliony na zaplecze i promocję"

Włodarze największych polskich miast zapowiadają cięcia budżetowe. Ograniczenia omijają jednak wydatki ich kancelarii. "Każą zaciskać mieszkańcom pasa, a sami wydają zbędne miliony na zaplecze polityczne i promocję" - komentują decyzje prezydentów radni PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Gdańsk Warszawa Poznań Wrocław Białystok POLSKA polityka samorząd pomorskie mazowieckie podlaskie dolnośląskie regiony

Józef Pinior skazany w sprawie zeznań majątkowych. Sąd obniżył wyrok I instancji

Na karę 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok został skazany były senator Józef Pinior oskarżony o poświadczenie nieprawdy w zeznaniach majątkowych. Sąd Okręgowy we Wrocławiu obniżył tym samym wyrok z pierwszej instancji; Pinior został wówczas skazany na 1,5 roku więzienia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony dolnośląskie Józef Pinior Platforma Obywatelska sądownictwo oświadczenie majątkowe

Wrocław: publiczne pieniądze dla znajomych i współpracowników. Tak się zarabia w "radzie programowej" aquaparku

Coraz bardziej niepokojące informacje płyną z Wrocławia. Jak podaje "Super Express", w kolejnych miejskich instytucjach powstają "rady programowe", które mają niejasne zadania, jednak ich członkowie zarabiają nie najgorzej. Po aquaparku i wodociągach miał przyjść czas na zoo, jednak dyrektor się nie zgodził. Publiczne pieniądze otrzymują zasiadający w "radach" współpracownicy, polityczni sojusznicy i znajomi prezydenta miasta Jacka Sutryka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Wrocław dolnośląskie samorząd

Powoływali się na wpływy w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu. Zostali zatrzymani przez CBA

Wrocławski magistrat przekazał CBA dokumenty dotyczące jednego z lokalów komunalnych we Wrocławiu – poinformował w środę urząd. CBA zatrzymało dwie osoby, które miały powoływać się na wpływy w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu. Zatrzymani za pieniądze mieli podejmować się pośrednictwa w sprawach dotyczących wrocławskich nieruchomości. Za załatwienie tych spraw, zatrzymani przez CBA mężczyźni domagali się udzielenia im korzyści majątkowych w postaci pieniędzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo CBA Wrocław przestępczość dolnośląskie regiony

Premier Morawiecki: inwestycje są kołem zamachowym wyjścia z kryzysu

Odpowiednia infrastruktura jest konieczna do przyciągania na polski rynek inwestorów, inwestycje zaś są tlenem dla całej gospodarki i kołem zamachowym do wyjścia z kryzysu - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Dolnośląskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Zapewnił też, że jednym z celów jego rządu jest utrzymanie stabilności finansów publicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA gospodarka polska regiony dolnośląskie premier Mateusz Morawiecki inwestycje

Finansowa ośmiornica wrocławskich urzędników. Tak się dorabia w innych miastach

Wiceprezydenci Wrocławia Jakub Mazur, Renata Granowska i Sebastian Lorenc biorą przykład z Jacka Sutryka i zarabiają krocie w radach nadzorczych różnych spółek z innych miast. "Wystarczy być lokalnym działaczem samorządowym i mieć znajomego w innym mieście, by wspólnie zadbać o swoje portfele" - zauważa "Super Express".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka regiony dolnośląskie Wrocław

Ekskluzywny dom Jacka Sutryka. Wrocławski radny PiS: sprawą powinno zająć się CBA

Jak informowały kilka dni temu media prezydent Wrocławia Jacek Sutryk kupił zabytkowy dom za ponad 1,5 mln zł. Polityk nabył nieruchomość na ekskluzywnym osiedlu Sępolno. "Mieszkanie tam jest marzeniem wielu wrocławian", napisał "Super Express". Do sprawy odniósł się radny Wrocławia Andrzej Kilijanek (PiS). Zaapelował by zajęło się tym Centralne Biuro Antykorupcyjne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka regiony Wrocław dolnośląskie samorząd Centralne Biuro Antykorupcyjne

Prezydent Wrocławia kupił dom z basenem za ponad 1,5 mln zł. Zaskakujące ustalenia dot. transakcji i sprzedającego

Ponad 1,5 mln zł miał zapłacić za zabytkowy dom prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. Polityk nabył nieruchomość na ekskluzywnym osiedlu Sępolno. "Mieszkanie tam jest marzeniem wielu wrocławian", pisze "Super Express". Poprzednim właścicielem był prezes dotowanego przez miasto klubu Sparta Wrocław.
Zobacz więcej na temat:  Wrocław dolnośląskie POLSKA oświadczenie majątkowe nieruchomości regiony

Środki z KPO. Prezes PiS: nie ma w tej chwili żadnej realnej przeszkody, żebyśmy je otrzymali

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział, że nie ma realnej przeszkody, aby Polska otrzymała pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, gdyż wypełniła warunki, stawiane przez KE. W Polskim Radiu Wrocław prezes PiS był pytany między innymi o to, czy unijne środki są spisane na straty, a nasz kraj poradzi sobie bez nich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Wrocław dolnośląskie regiony Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński we Wrocławiu: Polską muszą rządzić uczciwi patrioci

- Osoby z naszego środowiska mają Polskę w sercu, dlatego warto nas poprzeć - powiedział Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu przedstawił mieszkańcom osiągnięcia rządu PiS. Spotkania w okręgach służą również odkłamywaniu nieprawdziwych informacji pojawiających się w przestrzeni medialnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Wrocław dolnośląskie regiony Prawo i Sprawiedliwość