"Smuda nie pomógł piłkarzom w trudnych momentach"

IAR
Martin Ruszkiewicz 17.06.2012
Polscy piłkarze po meczu z Czechami
Polscy piłkarze po meczu z Czechami, foto: PAP/ARMANDO BABANI

Zwykle jak drużyna odnosi sukces to chwali się zawodników. Jak przegrywa - odpowiedzialność spada na trenera - ocenia były reprezentant Polski, Dariusz Dziekanowski.

Zobacz serwis Polskiego Radia na Euro 2012>>>

Franciszek Smuda po przegranym meczu z Czechami nie potwierdził podania się do dymisji, twierdząc, że i tak kończy mu się kontrakt po Euro 2012.

Czy jednak Smuda jest odpowiedzialny za to, że już nie gramy w mistrzostwach Europy? Jeden z najlepszych polskich napastników sprzed lat - Dariusz Dziekanowski uważa, że trener na tym turnieju mógł zrobić więcej.

- Tą grupę mogliśmy nawet wygrać. Były fragmenty meczów, które nas zadowalały, ale złożyło się wiele czynników na to, że reprezentacja Polski nie gra w ćwierćfinale. Z chwilą kiedy potrzebne były zmiany trener nie do końca się wywiązał. On musi analizować przeciwnika, reagować. W moim odczuciu piłkarze nie otrzymali pomocy w trudnych momentach - zauważa Dziekanowski.

- Bardzo ważne jest kto będzie wybierał nowego selekcjonera. Nie wyobrażam sobie, że zrobi to Grzegorz Lato - dodał były reprezentant Polski.

Polska - Czechy - relacja z meczu>>>

mr

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!