Prezes Warty Poznań zaprasza Irlandczyków na mecz

PAP
Martin Ruszkiewicz 22.06.2012
Kibice Irlandii
Kibice Irlandii, foto: YouTube

Być może w Poznaniu znowu będziemy gościć piłkarzy i kibiców z Irlandii. Warta Poznań zaproponowała mecz jednemu z klubów z Dublina.

>>> Zobacz serwis Polskiego radia o Euro 2012

Na portalach społecznościowych pojawił się pomysł organizacji w Poznaniu meczu Polska - Irlandia. Co ciekawe, Polski Związek Piłki Nożnej jest już po słowie z irlandzką federacją, ale pojedynek miałby się odbyć w przyszłym roku w Dublinie. Szansa, by rozegrany on został akurat na poznańskim stadionie, jest niewielka.

Naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Poznania wyszła prezes pierwszoligowej Warty Izabela Łukomska-Pyżalska, która postanowiła zaprosić na towarzyski mecz czołową drużynę irlandzkiej ligi St. Patricks Athletic.

- Propozycja ta zrodziła się w związku z chęcią ponownego goszczenia w Poznaniu kibiców z Zielonej Wyspy. Wartę z Irlandczykami łączą zielone barwy, a sam klub i pani prezes zyskała sporą popularność w mediach w Irlandii, pisano o tym m.in. w The Irish Sun i Sunday World - powiedział rzecznik prasowy Warty Hubert Niedzielski.

Poznański pierwszoligowiec na razie czeka na odpowiedź irlandzkiego klubu, który siedmiokrotnie zdobywał mistrzostwo kraju.

PAP, mr

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!