Takiej klęski nikt się nie spodziewał

PAP
Artur Jaryczewski 01.07.2012
Takiej klęski nikt się nie spodziewał
foto: PAP/EPA/SRDJAN SUKI

- Miejcie litość - mówił po czwartym golu dla Hiszpanów w finale Euro 2012 sprawozdawca telewizji RAI. Piłkarze z Półwyspu Apenińskie zostali wicemistrzami Europy.

Relacja z finałowego meczu>>>

- Takiej klęski zespołu Italii w finale Euro 2012 z Hiszpanami nikt się nie spodziewał - podkreślają włoskie media po przegranej 0:4 w niedzielę w Kijowie. Podczas transmisji podniosły się jednak od razu głosy, że nie ma co rozpaczać, bo przecież - jak przypomniał jeden z komentatorów - Azzurri doszli aż do finału. Podkreślano, że włoska reprezentacja osiągnęła bardzo dużo, w co wielu wątpiło na początku mistrzostw.

Padło wiele słów uznania dla piłkarzy i ich osiągnięć na Euro. Przypominano: podczas tego wieczoru Hiszpanie byli tam, gdzie było ich miejsce, zaś udział Włochów w finale był jednak niespodzianką. Silniejsza drużyna rzuciła nas na kolana - przyznali sprawozdawcy dodając, że sukces rywali jest całkowicie zasłużony. - To był wieczór samego cierpienia i niemocy Włochów - zauważyła agencja ANSA.

W pierwszym wywiadzie telewizyjnym trener Cesare Prandelli przyznał, że jego drużyna nie zdołała odpocząć po ciężkim tygodniu, w ciągu którego stoczyła trzy mecze - z Anglią, Niemcami i Hiszpanią. - Nie mieliśmy czasu, by odzyskać siły - stwierdził.

Zobacz serwis Polskiego Radia o Euro 2012 >>>

aj

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!