Czesi zmuszą Polaków do płaczu?

IAR
Martin Ruszkiewicz 16.06.2012
Milan Baros (C)
Milan Baros (C), foto: PAP/EPA/AIDAN CRAWLEY

"Bitwa o wszystko, mecz prawdy" - taki ton mają tytuły we wszystkich czeskich gazetach. W żadnym z nich nie ma pewności, że Czesi mają zwycięstwo w kieszeni.

Zobacz serwis Polskiego Radia na Euro 2012>>>

"Mlada Fronta Dnes" pyta czeskich piłkarzy: Czy zmuszą Polaków do płaczu? Gazeta informuje, że do reprezentantów dotarło 9 tysięcy e-maili od wiernych kibiców. "Sympatyczny w ostatnich dniach dla Czechów Wrocław już dziś nie jest czeskim miastem" - pisze dziennik.

Natomiast "Pravo" nazywa nasz tercet Lewandowski - Błaszczykowski - Piszek "asami, które sieją grozę". Pisze również, że żaden z czeskich reprezentantów nie chce wracać do kraju, co oznacza, że zamierzają awansować.

"Lidove nowiny" nie piszą natomiast nic o stanie czeskiej drużyny narodowej. Na pełnych dwóch stronach przypominają natomiast, że przed 50 laty Czesi wywalczyli na mistrzostwach świata w Chile srebrny medal.

A dzisiejsze wydanie gazety "Sport" jest dosłownie encyklopedią polskiej i czeskiej piłki nożnej. Pisze też, że dziś we Wrocławiu polscy kibice pokażą czeskim fanom, jak należy szanować i wspierać swoją drużynę narodową w ważnych meczach. To na marginesie ich gwizdów i okrzyków wobec trenera Michala Bilka i napastnika Milana Barosza.

Mistrzostwa Euro 2012 w Polskim Radiu>>>

IAR, mr

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!