Kto w ćwierćfinale? Słuchaj transmisji w Jedynce

polskieradio.pl
Piotr Grabka 18.06.2012
Kibic reprezentacji Hiszpanii przed meczem z Chorwacją
Kibic reprezentacji Hiszpanii przed meczem z Chorwacją, foto: PAP/Leszek Szymański

Trwają spotkania Chorwacja–Hiszpania oraz Włochy–Irlandia. Poza Irlandią, trzy pozostałe zespoły walczą jeszcze o awans do ćwierćfinału.

W radiowej Jedynce trwa natomiast "Studio Euro", w którym wysłuchać można łączonej transmisji z obu meczy. Spotkanie w Gdańsku (Chorwacja–Hiszpania) komentuje dla Państwa Włodzimierz Machnikowski, a spotkanie w Poznaniu (Włochy–Irlandia) Grzegorz Hałasik.

>>> Zobacz nasz serwis o Euro 2012

Na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia przez cały czas trwania piłkarskich mistrzostw, od 8 czerwca do 1 lipca, gości specjalna audycja "Studio Euro radiowej Jedynki". W dni, podczas których rozgrywane są mecze, zapraszamy o godz. 20.30.

Eksperci w studio i na stadionach
Stałym ekspertem w "Studio Euro Radiowej Jedynki" jest Lesław Ćmikiewicz, wybitny piłkarz, trener, złoty i srebrny medalista olimpijski, uczestnik Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 1974 roku, w których reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce. Wydarzenia na boisku komentują nie tylko tacy specjaliści, jak Zbigniew Boniek czy Jacek Gmoch , ale także znani kibice futbolu, m.in. Janusz Zaorski i Krzysztof Materna .
W ramach "Studia Euro Radiowej Jedynki" transmitowane są wieczorne mecze (o godz. 20.45). W przypadku dwóch spotkań rozgrywanych w tym samym czasie komentatorzy na zmianę relacjonują ich przebieg. Mecze komentują Tomasz Zimoch, Andrzej Janisz, Marek Solecki, Robert Skrzyński, Włodzimierz Machnikowski, Krzysztof Ratajczyk i Grzegorz Hałasik .
Dodatkowo serwisy sportowe zamieniąją się podczas turnieju w informacje "Prosto z Euro" .
Poza relacjami i wiadomościami z boiska, Jedynka przygotowała także audycję poświęconą temu, co dzieje się wokół Euro 2012. Magazynu "Dogrywka w Jedynce" można słuchać przez cały tydzień, od poniedziałku do piątku o godz. 8.40, 12.30 i 17.30; w soboty natomiast o godz. 8.40 i 17.30, a w niedziele o godz. 17.30. Reporterzy Jedynki sprawdzają, co dzieje się w Strefach Kibica, jak sprawdza się infrastruktura i co przygotowały dla turystów miasta, w których rozgrywane są mecze.

>>> Dowiedz się także, jakie atrakcje związane z mistrzostwami pojawią się na pozostałych antenach Polskiego Radia

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!