Hiszpanów więcej, Włosi głośniejsi

IAR
Piotr Grabka 01.07.2012
Kibice Hiszpanii
Kibice Hiszpanii, foto: PAP/EPA/ANDREW KRAVCHENKO

Co najmniej 11 tysięcy kibiców z Hiszpanii i 5 tysięcy z Włoch obejrzy finałowy mecz tych drużyn na Stadionie Olimpijskim w Kijowie.

Do czasu rozpoczęcia spotkania, fani z obydwu krajów bawią się w strefie kibica. Już teraz jest ona niemal pełna. Najwięcej jest Hiszpanów, którzy ubierają się w różne fantazyjne stroje w kolorach swojego kraju. Są zatem kosmonauci i królowie. Chętnie fotografują się z nimi Ukraińcy.

Słuchaj transmisji meczu Hiszpania - Włochy w Jedynce >>>
Hiszpanie nie mają wątpliwości, co do zwycięzcy dzisiejszego meczu. Przekonują, że ich drużyna jest najlepsza, a szczególnie jej bramkarz Iker Casillas. Bilety kupili już rok temu.
Włochów jest o wiele mniej, są za to o wiele głośniejsi. Nie są jednak tak pewni zwycięstwa, jak ich hiszpańscy koledzy. Przypominają jedynie, że gdy Hiszpania i Włochy grały w meczu grupowym, był remis 1:1, więc ten mecz też będzie trudny.
Wieczorem na Stadionie Olimpijskim zasiądzie niemal 70 tysięcy kibiców. Ponad sto tysięcy osób będzie obserwowało uroczystość zakończenia Euro 2012 i ostatni mecz w strefie kibica.

Zobacz serwis Polskiego Radia o Euro 2012 >>>

pg

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!