Hiszpanie zrobią Polsce promocję jakiej świat nie widział

polskieradio.pl
Aneta Hołówek 02.07.2012

- To, co się stało podczas Euro 2012 to była najlepsza promocja Polski – twierdzi Ewa Wysocka, korespondentka Polskiego Radia w Barcelonie.

>>> Zobacz serwis Polskiego Radia o Euro 2012

- Kapitalne reportaże o Polsce emitowane w ogólnokrajowych stacjach telewizyjnych były dokładnie czymś innym niż te, które przed mistrzostwami zaproponowała BBC – podkreśla Ewa Wysocka.

Według dziennikarki zainteresowanie Polską w Hiszpanii jest teraz ogromne. Zakochani w futbolu Hiszpanie tłumnie przyjadą do kraju, który był taki szczęśliwy dla ich reprezentacji.

- Wykorzystajmy to, bo promocja była naprawdę świetna – dodaje korespondentka Polskiego Radia.

>>> A miały być wytatuowane bestie na stadionach. Niemcy o Euro w Polsce

Podopieczni Vicente del Bosque podczas Euro 2012 mieszkali w Gniewinie na Pomorzu. Swoją bazę pobytową nazwali Pueblo de la Furia.

Obrońca, Gerard Piqué napisał na Facebooku: "Czuliśmy się z Wami świetnie". A prezes Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej stwierdził, że w 25-letniej karierze nie trafił na lepszy ośrodek dla sportowców
Podczas pobytu Hiszpanów w Gniewinie, w Polsce były także żony i narzeczone piłkarzy, które mieszkały w hotelach we Władysławowie i Juracie. Panie podkreślały, że Polska to piękne miejsce, gdzie wrócą z dużą przyjemnością.

>>> Shakira na trybunach. Gwiazdy na murawie bledną

W finale Euro 2012 Hiszpanie pokonali w Kijowie Włochów 4:0. To trzeci z rzędu tytuł mistrzowski dla drużyny La Roja.

ah, polskieradio.pl

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!