Tomasz Zimoch zaprasza na igrzyska

polskieradio.pl
Marcin Nowak 27.07.2012
Tomasz Zimoch, dziennikarz radiowej Jedynki
Tomasz Zimoch, dziennikarz radiowej Jedynki, foto: Marlena Borawska/PR

Na kilka godzin przed ceremonią otwarcia w Londynie rozbrzmiały dzwony. - To znak, że czas rozpocząć igrzyska olimpijskie - powiedział dziennikarz sportowy radiowej Jedynki.

- Dzwony budziły dziś rano Londyn. Bodaj drugi raz w historii Big Ben bił nie ostałej porze. Już o 8:12 oznajmił, że igrzyska czas zacząć - relacjonuje wysłannik Polskiego Radia do Londynu. Słynny komentator sportowy zauważył, że dzwony w dłoniach młodych i starszych ludzi przypominały tego dnia o chrześcijańksich korzeniach Wielkiej Brytanii.

O godzinie 21.00 (22.00 czasu warszawskiego) bicie masywnego dzwonu, ważącego 27 ton i opatrzonego cytatem z "Burzy" Williama Szekspira, rozpocznie ceremonię otwarcia igrzysk. Za przebieg widowiska odpowiada Danny Boyle. 55-letni reżyser, między innymi takich filmów jak "Trainspotting" i "Slumdog. Milioner z ulicy", za który w 2009 roku otrzymał Oscara.

Posłuchaj całej relacji Tomasza Zimocha i jego rozmowy z polskim olimpijczykiem - Rafałem Dobrowolskim.

Polskie Radio zaprasza na relacje i transmisje ze zbliżających się XXX Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012, które nadawane będą na antenach Programu Pierwszego,Trzeciego i Czwartego Polskiego Radia.
Letnie igrzyska olimpijskie obsługuje silna reprezentacja Polskiego Radia. W Londynie jest 12-osobowy zespół w składzie: Cezary Gurjew, Andrzej Janisz, Tomasz Zimoch, Rafał Bała, Tomasz Gorazdowski, Michał Gąsiorowski, Marek Solecki, Tadeusz Kwaśniak, Robert Skrzyński, Krzysztof Klepczyński, Janusz Graczyk i Michał Jakubik.

Londyn 2012 - serwis specjalny >>>

man, polskieraido.pl

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!