X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Rytel po nawałnicach. Przejmujące relacje mieszkańców

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2017 15:42
Rytel w województwie pomorskim to miejscowość, które ucierpiała najbardziej wskutek sierpniowych nawałnic. Reporterzy portalu PolskieRado.pl sprawdzili jak wygląda życie mieszkańców po przejściu tragicznego kataklizmu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PolskieRadio.pl

W nawałnicach ucierpiało w sumie 5 województw. Największe straty odnotowano w pomorskim i kujawsko-pomorskim. Reporterzy portalu PolskieRadio.pl odwiedzili Rytel, miejscowość, która najbardziej ucierpiała po przejściu kataklizmu.

- To było po 22. Najpierw burza i błyski, a potem zerwał się wiatr. Biegaliśmy od okna do okna i sprawdzaliśmy, czy jeszcze są całe. Woda wlewała nam się do pokoju. Dopiero po przejściu nawałnicy zauważyliśmy, że las, który do tej pory był po lewej stronie przestał istnieć - wspomina Mirosław jeden z mieszkańców Rytla. 

- Ja słyszałam, natomiast mój syn widział jak las się przewraca. Byliśmy w szoku. To jest nie do opowiedzenia, co tutaj się działo – dodaje inna mieszkanka, pani Elżbieta.

„Powrót do normalności trwa”

Łukasz Ossowski W tej chwili jesteśmy trzy tygodnie po tym co się wydarzyło. Rytel poradził sobie z największymi problemami. Posesje i drogi są już udrożnione i uporządkowane. Ciężko jednak mówić o powrocie do normalności.

- W tej chwili jesteśmy trzy tygodnie po tym co się wydarzyło. Rytel poradził sobie z największymi problemami. Posesje i drogi są już udrożnione i uporządkowane. Ciężko jednak mówić o powrocie do normalności, bo chociażby nie ma pięknych drzew, które niegdyś tu stały – mówi sołtys Rytla Łukasz Ossowski.

Zapytany o to czego najbardziej brakuje mieszkańcom, wspomina o pokryciach dachowych. – Tych materiałów najbardziej potrzebujemy, w końcu ciągle pada, a zboża w budynkach pozbawionych dachów są dalej niezabezpieczone – dodaje Ossowski.

Wstępny bilans skutków nawałnic, które w weekend przeszły nad Polską to 6 ofiar śmiertelnych, ponad 50 osób rannych, w tym 12 strażaków, 3 688 zniszczonych budynków, głównie mieszkalnych, zniszczonych 30 tysięcy hektarów lasów i 7 metrów sześciennych powalonych drzew. 

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Publicyści: Wojewoda pomorski do dymisji

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 18:07
– Wojewoda pomorski skompromitował się. Pytanie, dlaczego nadal pozostaje on na swoim stanowisku – powiedział w Debacie Dnia Piotr Nisztor z "Gazety Polskiej Codziennie". W Polskim Radiu 24 m.in. o tym, jak państwo poradziło sobie z sytuacją po niedawnych nawałnicach, mówił również Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń