Polskie Radio
Section05
burze

ALERT POGODOWY Uwaga na burze z gradem i podtopienia. Alarmy IMGW w południowo-wschodniej Polsce

W południowych powiatach Małopolski oraz na Podkarpaciu IMGW ostrzega przed możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych w rzekach na tym obszarze. W związku z tym możliwe są tam podtopieniach po burzach. W tych regionach obowiązują też ostrzeżenia III stopnia przed burzami z gradem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony podkarpackie burze lato alert pogodowy IMGW prognoza pogody

Premier po spotkaniu sztabu kryzysowego: sytuacja w Małopolsce będzie się stabilizowała

- Najprawdopodobniej sytuacja w Małopolsce będzie się stabilizowała, a być może nawet poprawiała - mówił premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu spotkania sztabu kryzysowego w Krakowie. Dziękował też samorządowcom za szybkie przystąpienie do szacowania szkód. Premier zapewnił też, że poszkodowani przez nawałnice nie zostaną bez pomocy.
Zobacz więcej na temat:  nawałnica burze woda premier Mateusz Morawiecki POLSKA regiony małopolskie

"Polskie służby są gotowe do pomocy". Premier złożył kondolencje Niemcom i Belgom po powodziach

Premier Mateusz Morawiecki złożył kondolencje kanclerz Niemiec Angeli Merkel oraz Belgom w związku z powodziami, które nawiedziły te kraje. Szef rządu, który odwiedził Głogoczów koło Myślenic, powiedział, że polskie służby są gotowe, by pomóc Niemcom przy usuwaniu skutków kataklizmu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki polityka społeczeństwo Niemcy Belgia powódź burze lato

ALERT IMGW Spadnie nawet 100 litrów wody na metr kwadratowy. IMGW wydał czerwone alerty

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia dla woj. podkarpackiego i małopolskiego, a także dla południowych powiatów woj. śląskiego i centralnej części województwa lubelskiego. Dla pozostałej części woj. lubelskiego i śląskiego, a także dla świętokrzyskiego wydano alerty pierwszego i drugiego stopnia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW alert pogodowy pogoda burze lato

Zerwane dachy, podtopienia, połamane drzewa. Setki interwencji straży pożarnej z powodu burz

W sobotę mazowieccy strażacy ponad 150 razy interweniowali w związku z frontem burzowym - poinformował oficer prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski. Najtrudniejsza sytuacja jest w powiecie płockim. Ponad 100 interwencji po burzach odnotowali w sobotę także strażacy ze Śląska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż pożarna mazowieckie śląskie regiony burze lato nawałnica

ALERT POGODOWY IMGW ostrzega przed burzami z gradem i wezbraniami rzek. Wydano alerty wszystkich stopni

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia III stopnia przed burzami z gradem w południowej części województwa śląskiego oraz w Małopolsce. Alerty najwyższego stopnia obowiązują także w północno-wschodnich powiatach województwa mazowieckiego i na Podlasiu. W związku z opadami deszczu i burzami, obowiązują także alerty hydrologiczne wszystkich stopni. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda prognoza pogody klimat burze