Polskie Radio
Section05
burze

ALERT POGODOWY Pogoda: upały i burze nad Polską. IMGW wydał ostrzeżenia dla wielu regionów

We wtorek pogoda może dać się we znaki mieszkańcom niemalże całej Polski. To z powodu upałów i burz z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla południowej i centralnej części kraju. Podobnie dla Pomorza i zachodniej Warmii. Są też alerty drugiego stopnia w związku z upałami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony IMGW pogoda burze upały lato społeczeństwo prognoza pogody alert pogodowy

prognoza pogody Tylko w części kraju słonecznie, reszta z chmurami. Zobacz prognozę pogody na długi weekend

Europa południowa i częściowo północna pozostają pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych - informuje IMGW. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje rozległy wyż rozciągający się od zachodniej Rosji po Atlantyk. Polska jest w zasięgu wyżu z głównym centrum nad Finlandią, tylko na południowym wschodzie kraju zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej znad Bałkanów. Napływa ciepłe i wilgotne powietrze ze wschodu.
Zobacz więcej na temat:  IMGW prognoza pogody chmury deszcz burze długi weekend POLSKA społeczeństwo

PROGNOZA POGODY Opady deszczu i burze w większej części kraju. Sprawdź prognozę pogody na wtorek

Ewa Łapińska, synoptyk IMGW, przekazała, że we wtorek rano na wschodzie i południowym wschodzie będzie pogodnie i słonecznie. A temperatura wyniesie 20-21 stopni Celsjusza. Dodała, że w pasie od Pomorza przez Kujawy po Ziemię Łódzką i Opolszczyznę mogą pojawić się przelotne opady deszczu oraz burze. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza pogody regiony IMGW lato deszcz burze

PROGNOZA POGODY Prognoza pogody. Burzowa sobota, IMGW ogłasza alerty

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami na przeważającym obszarze Polski. Obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia, a bezpieczniej będzie tylko na krańcach południowo-zachodnich. Jak przekazała Dorota Pacocha, synoptyk z Centralnego Biura Prognoz IMGW, temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 16 do 24 stopni Celsjusza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza pogody prognoza IMGW Radio kierowców burze alert pogodowy społeczeństwo deszcz wiatr