Polskie Radio
Section05
nawałnica

Nawałnice nad Polską. Zalane piwnice i podtopione ulice. Strażacy wyjeżdżali ponad tysiąc razy

Strażacy odnotowali ponad półtora tysiąca interwencji w całym kraju po ostatnich nawałnicach, jakie przeszły nad Polską. Najwięcej zgłoszeń było na Dolnym Śląsku - ponad 370. Jak poinformowała Monika Nowakowska-Drynda z Wydziału Prasowego Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, działania polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic, ulic i posesji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż pożarna nawałnica burze

Premier po spotkaniu sztabu kryzysowego: sytuacja w Małopolsce będzie się stabilizowała

- Najprawdopodobniej sytuacja w Małopolsce będzie się stabilizowała, a być może nawet poprawiała - mówił premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu spotkania sztabu kryzysowego w Krakowie. Dziękował też samorządowcom za szybkie przystąpienie do szacowania szkód. Premier zapewnił też, że poszkodowani przez nawałnice nie zostaną bez pomocy.
Zobacz więcej na temat:  nawałnica burze woda premier Mateusz Morawiecki POLSKA regiony małopolskie

Zerwane dachy, podtopienia, połamane drzewa. Setki interwencji straży pożarnej z powodu burz

W sobotę mazowieccy strażacy ponad 150 razy interweniowali w związku z frontem burzowym - poinformował oficer prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski. Najtrudniejsza sytuacja jest w powiecie płockim. Ponad 100 interwencji po burzach odnotowali w sobotę także strażacy ze Śląska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż pożarna mazowieckie śląskie regiony burze lato nawałnica

Powódź w Niemczech. Prezydent Andrzej Duda: zapewniam o gotowości do udzielenia wszelkiej pomocy

"Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o licznych ofiarach śmiertelnych nawałnic i powodzi w Niemczech. Chciałbym przekazać wyrazy współczucia dla rodzin ofiar i wszystkich poszkodowanych" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy POLSKA społeczeństwo powódź nawałnica deszcz pogoda Andrzej Duda Frank-Walter Steinmeier