Polskie Radio
Section05
pomorskie

Dyrektor Muzeum II WŚ: na Westerplatte oczekiwałbym od prezydent Gdańska więcej ciszy

- Przypomnę, że od roku 1926 to polski żołnierz jest na Westerplatte gospodarzem, a więc jest to powrót do głębokiej tradycji z okresu międzywojennego, krew żołnierza polskiego wsiąkła w tę ziemię. Nie widzę nic kontrowersyjnego w reakcji ministra - powiedział w Radiu Gdańsk dyrektor Muzeum II Wojny Światowej Karol Nawrocki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz Muzeum II Wojny Światowej

Władze Gdańska nie chcą wystawy o Sierpniu'80. Prezes IPN: skandaliczna decyzja

- Decyzja władz Gdańska, które nie zgodziły się na prezentację wystawy "TU rodziła się Solidarność" na Placu Solidarności jest zupełnie obca duchowi Solidarności, która rodziła się w tym miejscu - ocenił prezes IPN Jarosław Szarek. - Przecież Solidarność była wspólnotą, ruchem dla wszystkich i nie jest jasne, co przez tę decyzję miasto Gdańsk chciało nam powiedzieć - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Gdańsk Solidarność IPN pomorskie

NASZ NEWS Nie będzie wystawy o Sierpniu'80 na pl. Solidarności. Gdańsk odmówił zgody IPN-owi

Jak poinformował podczas rozmowy w Polskim Radiu 24 publicysta Piotr Semka, władze Gdańska nie wyraziły zgody, by na placu Solidarności w tym mieście pojawiła się wystawa IPN o Sierpniu'80. - To pokazuje, jak bardzo zaciekłe i smutne są reakcje przedstawicieli obozu, który uczestniczył w kampanii Rafała Trzaskowskiego - skomentował.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Gdańsk Solidarność sierpień 80