Polskie Radio
Section05
pomorskie

TYLKO U NAS Remont prestiżowego nabrzeża w Gdańsku za 41 mln zł. "Pracownicy, jak już się tu pojawią, to... śpią" [WIDEO]

- To wstyd na całą Polskę - tak dla portalu PolskieRadio24.pl mówi Dominik Przyszek. Przedsiębiorca z centrum Gdańska komentuje postęp prac przy finansowanej przez miasto Gdańsk przebudowie Długiego Pobrzeża - jednego z najchętniej odwiedzanych i fotografowanych miejsc przez turystów w mieście. Według przedsiębiorcy "pracowników nie widać, a jak się już pojawią, to...śpią"
Zobacz więcej na temat:  POLSKA inwestycje Gdańsk pomorskie regiony

TYLKO U NAS Port w Gdańsku przeżywa najazd ciężarówek ze zbożem. W kolejce do terminalu stoi nawet do 200 pojazdów [WIDEO]

Setki ciężarówek wypełnionych zbożem polskim i ukraińskim przybywają do portu w Gdańsku. Liczba pojazdów rośnie każdego dnia. Nerwowo jest wśród kierowców, którzy muszą godzinami czekać na rozładunek. Zarządcy terminali przeładunkowych, aby przyjąć jak najwięcej zboża, stawiają ogromne namioty. Tam zboże czeka kilka dni, aż trafi na statek do Danii, Holandii czy Belgii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk pomorskie GOSPODARKA regiony zboże Ukraina

Balon obserwacyjny nad Polską. Co zrobić, gdy go znajdziesz? Alert RCB

Trwają poszukiwania obiektu powietrznego przypominającego balon - przekazało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. SMS-y alarmowe rozesłano do odbiorców na terenie trzech województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego. W wiadomości RCB przestrzegło, że jeśli ktoś znajdzie obiekt, nie powinien go podnosić, a powiadomić policję.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony kujawsko-pomorskie pomorskie zachodniopomorskie rcb MON Ministerstwo Obrony Narodowej

Ponad 60 tys. więcej niż rok wcześniej. Znamy oświadczenie majątkowe prezydenta Sopotu

W Biuletynie Informacji Publicznej opublikowano oświadczenie majątkowe prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. Wynika z niego, że prezydent zarobił ponad 290 tys. zł w 2022 roku. To aż o 61 tys. zł więcej niż w roku poprzednim, kiedy zarobił ponad 228 tysięcy. Oświadczenia majątkowego nie opublikowali prezydenci Gdańska i Gdyni.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka samorząd Sopot pomorskie regiony Jacek Karnowski

TYLKO U NAS Gdańsk: związana z Dulkiewicz radna chce odejść z polityki. "Była tubą władz miasta"

"Była wykorzystywana jako tuba polityczna", "to będzie spore osłabienie prezydent Gdańska" - tak gdańscy dziennikarze komentują planowane odejście z polityki Beaty Dunajewskiej. Gdańska radna i zarazem przewodnicząca klubu stowarzyszenia Wszystko dla Gdańska, do którego należy także Aleksandra Dulkiewicz, swoją decyzję - w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl - tłumaczy chęcią rozwoju zawodowego, ale też kłopotami zdrowotnymi.
Zobacz więcej na temat:  Aleksandra Dulkiewicz Gdańsk pomorskie polityka Wydarzenia regiony

TYLKO U NAS Ogromna pensja skarbnik Gdańska. "Miasto służy rządzącym jako prywatne żerowisko"

 - Wysokie i wciąż rosnące zarobki kluczowych urzędników ze świty pani prezydent Dulkiewicz drastycznie kontrastują z mierzalnymi, miernymi efektami ich pracy - mówi portalowi PoolskieRadio24.pl Tomasz Rakowski. Pełnomocnik PiS w Gdańsku ocenił tym samym ujawnione niedawno ogromne zarobki Izabeli Kuś, skarbnik miasta. Z oświadczenia majątkowego za rok 2022 wynika, że skarbnik Gdańska miała dochód łączny w kwocie 372 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  Gdańsk pomorskie POLSKA Aleksandra Dulkiewicz Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość regiony polityka

Zarobki skarbnik Gdańska. Media: unikalna w działalności publicznej dynamika wzrostu

"Z oświadczenia majątkowego za rok 2022 wynika, że (skarbnik Gdańska, Izabela - red.) Kuś miała dochód łączny w kwocie 372 tys. zł. To unikalna w działalności publicznej dynamika na poziomie powyżej 250 proc." - informuje portal tvp.info. "Jeszcze w 2019 r. jako zastępca dyrektora wydziału w urzędzie miejskim mogła zarabiać rocznie ok. 130 tys. zł" - podkreślił portal.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Gdańsk samorząd Aleksandra Dulkiewicz

TYLKO U NAS Afera w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Podejrzana o wyłudzenia pracuje dla Gdańska

Teresa K., która jest podejrzana w związku z wyłudzaniem unijnych dotacji i nieprawidłowościami w funkcjonowaniu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ma się dobrze. Nadal pracuje dla Gdańska. Zasiada w radzie nadzorczej spółki miejskiej Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A. (MTG). Pojawia się w gremiach, w których udzielają się Magdalena Środa, Henryka Bochniarz, Danuta Hübner czy Kazimiera Szczuka.
Zobacz więcej na temat:  prokuratura POLSKA pomorskie Gdańsk dotacje unijne policja

Potężne nieprawidłowości w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Była minister oskarżona

Prokuratura Regionalna w Gdańsku zakończyła śledztwo dot. wyłudzania unijnych dotacji i nieprawidłowości w funkcjonowaniu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - informuje portal tvp.info. Wśród kilkudziesięciu osób, przeciwko którym skierowano akt oskarżenia, jest była minister w rządzie Jerzego Buzka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo korupcja regiony pomorskie

TYLKO U NAS "Należało się tego spodziewać". Rzecznik Solidarności komentuje zniszczenie wystawy o Janie Pawle II

- Niszczenie pomników i te wszystkie inne akty, które w całej Polsce miały miejsce, sprawiają, że należało się niestety czegoś takiego spodziewać - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ "Solidarność". Odniósł się w ten sposób do zniszczenia wystawy poświęconej św. Janowi Pawłowi II "Ty nas obudziłeś, my Cię obronimy". Stanęła ona w centrum Gdańska w odpowiedzi na atakujący papieża Polaka reportaż Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk pomorskie NSZZ Piotr Duda bronimy Jana Pawła II

Ćwiczenia ZALEW-23. Żołnierze działają w trzech województwach. Jedną z aren Mierzeja Wiślana

2,5 tysiąca żołnierzy i 500 jednostek sprzętu wojskowego - w tym Rosomaki, Cougary, armatohaubice K9 i czołgi K2 - bierze udział w taktycznych ćwiczeniach wojskowych pod kryptonimem ZALEW-23. Manewry obejmują trzy województwa. Jedną z aren ćwiczeń jest Mierzeja Wiślana.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie warmińsko-mazurskie służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie