Polskie Radio

Arnold Schwarzenegger pod wrażeniem Polski. Zapowiedział, że chce tu wrócić

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 18:32
Arnold Schwarzenegger, jeden z gości katowickiego szczytu klimatycznego, po wizycie w Polsce był pod dużym wrażeniem naszego kraju. Były kulurysta i aktor zapowiedział też, że chce tutaj wrócić. 
Prezydent Andrzej Duda oraz były gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger
Prezydent Andrzej Duda oraz były gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Te informacje dotyczące byłego Schwarzeneggera przekazał rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. 

- Arnold Schwarzenegger na spotkaniu z panem prezydentem powiedział, że jest zauroczony Polską i chciałby tu wracać. Wyraził też podziw nt. tego, jak Polska rozwinęła się przez ostatnie 30 lat - powiedział w rozmowie z telewizją wpolsce.pl Błażej Spychalski, cytowany przez wp.pl.

"Konstytucja" na stroju Wałęsy

Rzecznik prezydenta został zapytany o strój Lecha Wałęsy na pogrzeb George'a H. W. Busha. - Trudno mi komentować  zachowanie Lecha Wałęsy. To jego decyzja, że taką koszulkę ubrał - powiedział Spychalski. Były prezydent miał na sobie t-shirt z napisem "konstytucja".

Jak stwierdził, rolą prezydenta w USA było reprezentowanie Polski, tymczasem Wałęsa został zaproszony przez rodzinę zmarłego prezydenta.

- Możemy Lecha Wałęsę oczywiście oceniać różnie i to takie delikatne określenie. Jednak, co by nie mówić, reprezentował majestat państwa polskiego i zaoferowaliśmy mu pełną pomoc - dodał.

pz/wp.pl