Polskie Radio
Section05
szczyt klimatyczny w Katowicach

M. Kurtyka: trop wyznaczony w Katowicach wiodący dla COP25

- Wydaje się, że COP25 będzie szedł tropem, jaki naznaczyliśmy w Katowicach otwierając pole do praktycznej i pragmatycznej dyskusji na temat sposobu wdrożenia ścieżek działania, które byłyby wykonalne ekonomicznie i społecznie akceptowalne - powiedział o rozpoczętym w Madrycie szczycie klimatycznym Michał Kurtyka, minister klimatu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa szczyt klimatyczny w Katowicach Madryt klimat środowisko

Henryk Kowalczyk: na poważnie wzięliśmy się za problem smogu

- Rzeczywiście powietrze mamy fatalne, należy bić na alarm, z tym się zgadzam całkowicie. Natomiast to fatalne powietrze nie stało się dziś ani wczoraj, tylko jest takie od wielu, wielu lat - powiedział na antenie Jedynki Henryk Kowalczyk. Minister środowiska mówił o działaniach rządu w sprawie poprawy jakości powietrza w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Henryk Kowalczyk ministerstwo środowiska POLSKA środowisko szczyt klimatyczny w Katowicach smog powietrze Piotr Gociek

Publicystka: kompromis zawarty w Katowicach nie jest idealny

- Jeżeli dyskutuje ze sobą prawie 200 państw, to jest wielką sztuką, by na coś zgodziły się jednomyślnie - mówiła w Polskim Radiu 24 Karolina Baca-Pogorzelska. Dziennikarka "Dziennika Gazety Prawnej" na naszej antenie podsumowała szczyt klimatyczny w Katowicach i komentowała założenia rodzimej polityki energetycznej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 górnictwo polityka szczyt klimatyczny w Katowicach energetyka

Dłużej o środowisku. Szczyt COP24 przedłużony

Trwający w Katowicach szczyt klimatyczny COP24, którego zakończenie pierwotnie planowano na piątek, przedłużono do soboty. Niewykluczone, że obrady będą kontynuowane także w niedzielę – poinformował w piątek prezydent Katowic Marcin Krupa. W porannej rozmowie na antenie Radia Katowice prezydent potwierdził pojawiające się od kilku dni nieoficjalne informacje o tym, że w piątek nie uda się zakończyć szczytu.
Zobacz więcej na temat:  szczyt klimatyczny w Katowicach Katowice

Droższy prąd szansą dla OZE?

Czy Polacy mogą być spokojni o rachunki za energię elektryczną? Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował w środę podczas wystąpienia w Sejmie, że w przyszłym roku nie będzie podwyżek cen energii.Tyle, że tradycyjne surowce energetyczne będą się wyczerpywać, czy więc szansą na uniknięcie podwyżek nie są odnawialne źródła energii?
Zobacz więcej na temat:  energetyka środowisko ekologia prąd konferencja szczyt klimatyczny w Katowicach NBP