X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Premiery tygodnia w "Magazynie bardzo filmowym"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 13:53
W tym tygodniu podczas audycji zrecenzujemy cztery filmy: dramat historyczny "Piłsudski", brytyjską produkcję Michaela Englera pt. "Downton Abbey", inspiorwany powieścią Stanisława Lema film "Głos Pana" oraz francuską komedię "Niezbędna konieczność". 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Fer Gregory

"Piłsudski" to dramat historyczny w reżyserii Michała Rosy z Borysem Szycem w roli głównej. Portret marszałka ukazujący go w jego działalności niepodległościowej oraz w życiu prywatnym. Akcja zaczyna się w roku 1901. "Downton Abbey"- dramat kostiumowy brytyjski w reżyserii Michaela Englera. Jest rok 1927. - widzimy dom Granthamów po zakończeniu szóstego sezonu znanego serialu telewizyjnego. Rodzina i służba szykują się do królewskiej wizyty w posiadłości.
Miłosnicy kina będą mogli w tym tygodniu wybrać się na film "Niezbędna konieczność". Jest to francuska komedia romantyczna w reżyserii Erwanna Le Duca. Kapitan żandarmerii w małej miejscowości wiedzie życie rodzinne z owdowiałą i tęskniącą za miłością matką, bratem dziwakiem i jego córką. Pewnego dnia zjawia się Juliette- dziewczyna, której ukradła samochód naga kobieta - bo w okolicy grasują nudyści- ekstremiści – jak wyjaśnia żandarm. Juliette tymczasowo zamieszka w domu szefa żandarmerii.
"Głos Pana" z kolei jest to film inspirowany powieścią Stanisława Lema, lecz daleko odchodząca od niej produkcja s-f w reżyserii Gyorgya Palfiego. Młody mężczyzna poszukuje swojego ojca, zaginionego naukowca, który dla Stanów Zjednoczonych pracował nad tajnym projektem rozkodowania sygnałów z kosmosu. Opowieść o niemożności komunikacji z nieznanym, pełna wątpliwości etycznych. 

Ponadto w audycji: 

- zapowiedź Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Żydowskie Motywy"

- przedstawienie sylwetki nominowanego do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii "Obraz": Krzysztofa Talczewskiego. 


***

Na "Magazyn bardzo filmowy" w czwartek (12.09) o godz. 21.05 zaprasza Michał Montowski. 

Zobacz więcej na temat: kino
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak