Polskie Radio

Czy "Boże Ciało" dostanie Oscara? Eliza Rycembel ma odpowiedź

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 15:16
Film "Boże Ciało" Jana Komasy otrzymał nominację do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. Eliza Rycembel wciela się w rolę Marty, jednej z bohaterek filmu. 

WSZYSTKO O OSCARACH - ZOBACZ SERWIS SPECJALNY

Czytaj także

Siadają na miejscu Gagi, kiedy ona idzie do toalety. Kim są wypełniacze miejsc?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 15:26
Za pieniądze można kupić wszystko? Na pewno nie bilety na galę rozdania Oscarów. Jak wziąć udział w uroczystości, nie będąc wśród nominowanych lub nie umawiając się z Bradem Pittem?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oscary 2020. Gwiazdy, które nie odebrały złotej statuetki

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 08:00
Gala wręczenia Oscarów wielokrotnie była wykorzystywana jako miejsce manifestowania przekonań artystycznych, politycznych i społecznych. W historii Akademii kilkakrotnie doszło do sytuacji, kiedy nominowani z różnych powodów nie pojawiali się na uroczystej ceremonii. Co nimi kierowało?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Michał Chudoliński: "Boże Ciało" będzie miało pod górkę w walce o Oscara

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 15:50
- W kategorii, w której o statuetkę ubiega się "Boże Ciało" walczy też "Parasite" i "Kraina miodu". To mocna konkurencja - ocenia w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl krytyk filmowy i komiksowy Michał Chudoliński. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oscary 2020. Jan Komasa: budowanie marki polskiego kina jest niezmiernie ważne

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 09:20
- Jestem tu, by reprezentować nasz film oraz Polskę - tak o obecności na Oscarach mówi reżyser "Bożego Ciała" Jan Komasa. Polski twórca wraz z ekipą jest w Hollywood, gdzie w niedzielę odbędzie się ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. "Boże Ciało" walczy o statuetkę w kategorii najlepszy film międzynarodowy.
rozwiń zwiń