Polskie Radio

"Zostań w domu". Program 1 Polskiego Radia poleca we wtorek

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 13:06
Kwarantanna to doskonały czas na słuchanie, szczególnie Programu 1 Polskiego Radia, który specjalnie dla Państwa w ramach akcji #zostańwdomu przygotował na wtorek wiele ciekawych audycji.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay

W audycji "Cztery Pory Roku" (godz. 9.00-12.00, prowadzący: Roman Czejarek) rozmawialiśmy m.in. o tym, że kwarantanna kwarantanną, ale czy nam się podoba, czy nie, przyroda nie czeka i pewne terminy nas gonią. Jak to ma się do zakazu wychodzenia z domu? Poruszyliśmy również temat prawa pracy i kodeksu pracy w czasach epidemii. Nie zabrakło także: poradnika psychologicznego o tym, jak zaplanować pracę w domu, poradnika odnośnie koronawirusa oraz kampanii edukacyjnej Polskiego Radia. 

O godz. 10.45 zaprosiliśmy najmłodszych słuchaczy na kolejny odcinek słuchowiska dla dzieci według powieści Juliusza Verne'a "20 000 mil podmorskiej żeglugi" (reż. Jerzy Markuszewski, nagranie pochodzi w roku 1974). 

O godz. 14.40 w "Lekturach Jedynki" wyemitowaliśmy z kolei fragment "Lesia" Joanny Chmielewskiej w interpretacji Ireny Kwiatkowskiej (Archiwum Polskiego Radia).

W godz. 13.00-15.00 zaprosiliśmy Państwa na "Muzyczną Jedynkę". Maria Szabłowska nie tylko umiliła słuchaczom muzyką ten trudny czas, ale także po godz. 14.00 porozmawiała z Tomaszem Szczepanikiem z grupy Pectus.

child-2916844_1280.jpg
"Zostań w domu" z Programem 1 Polskiego Radia

Po godz. 19.00 w audycji "Eureka" (prowadząca: Dorota Truszczak) opowiedzieliśmy o Plebiscycie "Wydarzenie Historyczne Roku", który po raz trzynasty ogłosiło Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl oraz Muzeum Łazienki Królewskie. Celem plebiscytu jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku. To pierwszy w kraju taki plebiscyt, którego laureatów wyłaniają jurorzy oraz internauci.

We wtorek w "Jedynce Dzieciom" (godz. 19.30) wraz z Joanna Ficińską porozmawialiśmy o harfie i kontrabasie, czyli muzycznych pasjach naszych słuchaczy.

Po godz. 21.00 przedstawiliśmy reportaż Katarzyny Błaszczyk - "Stygmat". Jest to historia Szymona, który w wieku 42 lat dowiedział się, że jest DDA. By sobie z tym poradzić, zaczął prowadzić bloga.

O godz. 21.45 - "Lektury Jedynki" - można było wysłuchać drugiego fragmentu powieści "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza w interpretacji Jana Englerta, a o godz. 23.50 - "Lektury przed północą" - wyemitujemy drugi odcinek "Mojej kuchni pachnącej bazylią" Tessy Capponi-Borawskiej. Czyta Lidia Bogaczówna.  

Zaprosiliśmy również na audycje "Tu jest muzyka". Po godz. 20.00 w imieniu Anny Will, natomiast po godz. 23.00 w imieniu Uli Kaczyńskiej.

DS

Zobacz więcej na temat: #zostańwdomu
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak