Polskie Radio

"Lato z Radiem" w Kowarach

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 09:28
Kowary to miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim, na pograniczu Karkonoszy, Rudaw Janowickich i Kotliny Jeleniogórskiej w Sudetach Zachodnich. Znane z licznych atrakcji, które zaprezentujemy słuchaczom w sobotę (27.06).
Lato z Radiem 2020 Roman Czejarek zaprasza
Lato z Radiem 2020 Roman Czejarek zapraszaFoto: Polskie Radio

Odwiedzimy Muzeum Sentymentów i Park Miniatur, czyli naszych laureatów na Turystycznej Liście Przebojów. Właśnie z Parku Miniatur będziemy nadawać nasz program. Zajrzymy również do tamtejszego Muzeum Sentymentów.

Porozmawiamy też o podziemnej trasie turystycznej Sztolnie Kowary w Kopalni "Liczyrzepa", odwiedzimy zabytkowy budynek na peryferiach miasta zamieszkiwany przed laty przez ostatniego miejskiego … kata, gdzie działa tam obecnie jedna z turystycznych atrakcji Kowar znana jako "Dom kata".

Opowiemy też o otwartej niedawno pierwszej w Polsce wypożyczalni rowerów retro i lokalnej akcji "Kowary biegają".

***

Do słuchania "Lata z Radiem" w sobotę (27.06) w godzinach 9.00 - 12.00 zaprasza Roman Czejarek.

ag

Czytaj także

Sekrety Dolnego Śląska. Gdzie i jak szukać skarbów?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 12:03
- Dolny Śląsk był w czasie II wojny światowej szczególnym miejscem. To był rejon bezpieczny dla Niemców - tu zwozili zrabowane skarby. Przez Dolny Śląsk przejechała "Dama z gronostajem" Leonarda da Vinci i nasza najsłynniejsza strata wojenna - "Portret młodzieńca" Rafaela - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Lamparska. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cis "Henryk" - najstarsze drzewo w Polsce uratowane

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 19:10
Liczący około 1300 lat, czyli starszy od państwowości polskiej, obumierający cis "Henryk" w Henrykowie Lubańskim (Dolny Śląsk) wypuścił tej wiosny zielone pędy i igły. To przyrodniczy sukces w walce o życie najstarszego drzewa w Polsce. To drzewo pomnikowe, ale starania o jego uratowanie jeszcze nie są zakończone.
rozwiń zwiń