Polskie Radio
Section05
środowisko

"Nikt nie chce palić polskich lasów". Michał Woś o zarzutach Greenpeace

Minister środowiska Michał Woś zapewnia, że ani jedno drzewo nie zostanie wycięte na podstawie zmian wprowadzanych do ustawy o odnawialnych źródłach energii. Minister odniósł się w Programie 1 Polskiego Radia do zorganizowanego wczoraj przed Sejmem protestu przeciwko tej nowelizacji. Protest zorganizowały organizacje ekologiczne, w tym Greenpeace.
Zobacz więcej na temat:  Michał Woś ministerstwo środowiska las drzewa środowisko klimat ochrona środowiska Greenpeace protest POLSKA

Recykling wakacyjny. Ale jak to zrobić?

Na początku wakacji przypomnieliśmy podstawowe zasady recyklingu i sortowania odpadów. Recykling to odzyskiwanie części ze starej, zepsutej rzeczy po to, żeby powtórnie nam służyły. A sortowanie to segregowanie. Ostatnio, poza zużytymi bateriami, sprzętem elektronicznym, puszkami i szkłem, musimy jeszcze wyrzucać całkiem dużo maseczek i rękawiczek jednorazowych. Jak je utylizować, czyli niszczyć? Gdzie wyrzucać? 
Zobacz więcej na temat:  ekologia środowisko edukacja DAB+

Kolejna zachęta do segregacji odpadów. W Warszawie stanęły recyklomaty

Recyklomaty nie tylko magazynują, ale i segregują odpady, będąc częścią systemu gospodarowania odpadami. Cyfryzacja tego systemu pozwala też nagradzać jego użytkowników - powiedziała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. W Warszawie, przed budynkami resortu rozwoju i Giełdy Papierów Wartościowych uruchomiono recyklomaty, czyli automaty zbierające zużyte opakowania.
Zobacz więcej na temat:  środowisko odpady recykling POLSKA Warszawa Jadwiga Emilewicz giełda papierów wartościowych Ministerstwo Rozwoju mazowieckie regiony