Polskie Radio
Section05
środowisko

TRANSMISJA Ostatni dzień konferencji TOGETAIR. Dziś debaty o rolnictwie, gospodarce odpadami i cyfryzacji

Dziś trzeci i ostatni dzień konferencji TOGETAIR odbywającej się w Warszawie. W jej ramach eksperci, politycy i naukowcy będą rozmawiać o przyszłości polityki klimatycznej w Polsce i na świecie. Omawiane będą także skutki wdrażania programów wspierających środowisko. W trzecim dniu szczytu biorą udział premier Mateusz Morawiecki, a także minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Transmisję z wydarzenia można oglądać na portalu PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  środowisko GOSPODARKA POLSKA cyfryzacja rolnictwo

Potencjał energii wiatrowej i walka z plastikiem. Drugi dzień szczytu TOGETAIR

Farmy wiatrowe na Bałtyku, odchodzenie od paliw kopalnych i problem z plastikiem - to tylko część zagadnień, które będą omawiane podczas drugiego dnia szczytu klimatycznego TOGETAIR. Zaplanowano sześć debat, w których udział potwierdzili ministrowie, przedstawiciele instytucji publicznych, firm i naukowcy. Dyskusje można śledzić od godziny 9.00, również na portalu PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA klimat środowisko ochrona środowiska energia odnawialna

USA: rozpoczyna się szczyt klimatyczny. Otworzył go Joe Biden i Kamala Harris

Rozpoczyna się "Szczyt Przywódców w sprawie Klimatu" - wirtualne spotkanie 40 prezydentów i premierów oraz szefów najważniejszych organizacji międzynarodowych poświęcone ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych. Organizatorem spotkania jest prezydent USA Joe Biden. Polskę na szczycie reprezentuje prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  klimat środowisko ochrona środowiska USA ŚWIAT Ameryka Północna

"Satysfakcjonujące ustalenia". Polscy europosłowie o porozumieniu ws. pakietu klimatycznego

Polscy europosłowie pozytywnie ocenili wstępne porozumienie w Unii w sprawie kluczowych elementów pakietu klimatycznego. Dziś nad ranem, po 14 godzinach rozmów, kompromis osiągnęli negocjatorzy Parlamentu Europejskiego i unijnych krajów. Chodzi przede wszystkim o zwiększenie redukcji emisji gazów cieplarnianych w najbliższej dekadzie z 40 do 55 procent. Uzgodnienia, zanim wejdą one w życie, muszą jeszcze zaakceptować państwa członkowskie i europosłowie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Parlament Europejski klimat emisja co2 środowisko Europa

Program "Czyste powietrze" skusił już 80 proc. gmin. Rządowe zachęty zadziałały

Do końca marca ok. 850 gmin zadeklarowało chęć współpracy w programie "Czyste powietrze" – poinformował minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. Oznacza to, że w programie uczestniczyć będzie 80 proc. samorządów. Z końcem marca minął termin przyjmowania deklaracji od gmin, które wraz z wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska będą realizować program antysmogowy.
Zobacz więcej na temat:  środowisko smog michał kurtyka POLSKA GOSPODARKA