X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
środowisko

Prokuratura Krajowa zbada sprawę budowy zamku w Stobnicy

Wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Poznaniu zweryfikuje zawiadomienie resortu środowiska dot. budowy w Stobnicy (Wielkopolskie), na terenie chronionym w Puszczy Noteckiej obiektu, który nawiązuje do średniowiecznych zamków otoczonych fosą. Zawiadomienie trafiło do Prokuratury Rejonowej w Obornikach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony środowisko ochrona przyrody puszcza notecka Henryk Kowalczyk ministerstwo środowiska

Zamek w Puszczy Noteckiej. Komentarz rzecznika MŚ

- Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska działała na podstawie dokumentów, które otrzymała od inwestora. Inwestor deklarował, że obiekt, który będzie budowany, będzie obiektem mieszkaniowy o powierzchni do 2 hektarów – powiedział Aleksander Brzózka, rzecznik Ministerstwa Środowiska. Powierzchnia inwestycji w tej chwili to już około 2,5 hektara.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 puszcza notecka korupcja środowisko polityka

Kontrowersje wokół zamku nad Notecią. Reakcja ministra środowiska

We wtorek minister środowiska zapowiedział, że budząca kontrowersje budowa 14-kondygnacyjnego zamku, powstającego na terenie Puszczy Noteckiej, w chronionym obszarze Natura 2000, zostanie skontrolowana. - Inwestycja ta może być większa niż deklarowana w dostępnych wnioskach - mówi portalowi PolskieRadio.pl Henryk Kowalczyk.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS środowisko ministerstwo środowiska Henryk Kowalczyk budownictwo POLSKA puszcza notecka

W sprawie Puszczy Noteckiej zawiodły organizacje ekologiczne?

- Państwo może stanąć na straży dobra naszych dzieci i wnuków, jeżeli tylko zadbamy o to, by byli tam odpowiedni ludzie kontrolujący, czy decyzja środowiskowa nie oznacza łapówki – mówił w „Debacie Dnia” w Polskim Radiu 24, Antoni Trzmiel, dziennikarz „Wiadomości” TVP1, odnosząc się do kontrowersyjnej budowy zamku na terenie Puszczy Noteckiej. W dyskusji brał udział także Grzegorz Gruchalski z Warszawskiego Forum Samorządowego.
Zobacz więcej na temat:  ekologia środowisko ochrona przyrody puszcza notecka

Budowa zamku. Czy wycięto tysiące drzew i osuszono jezioro?

Nie milknie sprawa kontorwersyjnej budowy zamku w Puszczy Noteckiej. Ze zdjęć, jakie publikują internauci w sieci może wynikać, że podczas budowy prywatnego zamku na terenach chronionych Natura 2000, na blisko rok osuszono jezioro. Padają też oskarżenia, że wycięto przy okazji kilka tysięcy drzew pod lądowisko dla samolotów. Ministerstwo zapowiedziało natychmiastową kontrolę.
Zobacz więcej na temat:  środowisko budownictwo Henryk Kowalczyk ochrona przyrody POLSKA Puszcza Białowieska puszcza notecka

Plastik zaleje naszą ziemię? Jak walczyć z odpadami?

Plastikowe łyżeczki do lodów, sztućce, talerzyki, kubeczki czy słomki. Latem korzystamy z nich szczególnie często. Część z nich ląduje w koszu, inne niestety zalegają w lasach, na plażach czy ulicach. Są prawdziwym utrapieniem środowiska naturalnego. Plastik potrafi rozkładać się nawet 1000 lat. Jak ochronić ziemię przed zalewającymi ją odpadami? Czy jest na to sposób?
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Piotr Gociek środowisko zanieczyszczenie Patryk Michalski

Czy Polska jest śmietniskiem Europy?

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie nowelizacji dwóch projektów ustaw składających się na tzw. pakiet odpadowy. Chodzi o projekt ustawy o odpadach oraz o projekt Inspekcji Ochrony Środowiska. Oprócz kilkudziesięciu poprawek legislacyjnych i redaktorskich, posłowie poparli kilkanaście innych zmian doprecyzowujących projekt. Gośćmi Debaty Polskiego Radia 24 byli Andrzej Sadowski, Daria Kulczycka, Szymon Dziak-Czekan, Tomasz Uciński i Marek Józefiak.
Zobacz więcej na temat:  środowisko recykling gospodarka odpadami ekologia pożar