Polskie Radio

Słuchowisko "Peer Gynt". Czy da się wypłakać oczy z miłości?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2020 20:16
- W dramacie "Peer Gynt" wcielam się w postać Solveigi - opowiedziała aktorka Ewa Jakubowicz. Jak przebiegała praca nad rolą i dlaczego bohaterka wypłakała oczy dla tytułowej postaci opowieści? Słuchowisko "Peer Gynt" w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz dostępne jest na platformie podcastowej Polskiego Radia.

- Solveiga to jest taki jasny kontrapunkt dla tytułowego Peer Gynta. W przeciwieństwie do niego, ona jest czystą kartą. Jest prostolinijna, szczera, trochę naiwna. Poświęca się dla Peer Gynta, rzuca dla niego całe swoje dotychczasowe życie. Wypłakuje dla niego oczy - dosłownie, bo traci wzrok. Przechodzi ogromną przemianę, ale na pewno jest dobrą postacią i dobrym charakterem w tym dramacie - podkreśliła odtwórczyni roli Selveigi, Ewa Jakubowicz. 


PEER_GYNT_1920_1080.jpg
SŁUCHOWISKO "PEER GYNT" NA PLATFORMIE PODCASTOWEJ

"Peer Gynt" to poemat dramatyczny napisany wierszem przez norweskiego dramatopisarza Henrika Ibsena. Tytułowy bohater, na różnych etapach życia, boryka się z pytaniami o sens życia, istnienie świata, Boga, uniwersum. Zmaga się również w temacie relacji - często trudnych i wymagających - z matką, kobietami, przyjaciółmi, wrogami, a przede wszystkim - z samym sobą. Opowieść, przeplatająca elementy baśni, romantyzmu i humorystycznego folkloru, stawia przed odbiorcami głębokie, filozoficzne i często metaforyczne pytania, dotyczące życiowych postaw wobec życia, świata, czy miłości. 

Słuchowisko dostępne jest na platformie podcastowej Polskiego Radia.

Czytaj także

"Peer Gynt". Słuchowisko o wszystkich możliwych relacjach

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 13:33
- To opowieść o człowieku w kontekście wszystkich możliwych relacji, jakie budujemy w życiu. Dlatego to tak piękna i pojemna historia - podkreśliła Anna Wieczur-Bluszcz, opowiadając o wyreżyserowanym przez siebie słuchowisku "Peer Gynt" autorstwa Henrika Ibsena. Odcinki dostępne są na platformie podcastowej Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Słuchowisko "Peer Gynt". Piotr Bajtlik o pracy nad tytułową rolą

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2020 18:46
Nowe słuchowisko Polskiego Radia - "Peer Gynt" Henrika Ibsena - to filozoficzny poemat, przeplatający motywy baśni i folkloru. Główny bohater, na przestrzeni całego dorosłego życia zmaga się z odpowiedziami na najtrudniejsze i zarazem najbardziej nurtujące pytania, dotyczące sensu ludzkiego istnienia. Słuchowisko dostępne jest na platformie podcastowej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Peer Gynt" Henrika Ibsena. Wyjątkowe słuchowisko Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2020 19:46
"Peer Gynt" to opowieść o relacjach, odkrywaniu własnego charakteru i szukaniu sensu istnienia.  - To piękna i pojemna historia - podkreśliła reżyserka Anna Wieczur-Bluszcz. Słuchowisko dostępne jest na platformie podcastowej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń