Polskie Radio

Zamglony świat Billie Eilish

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 15:57
Najpopularniejsza młoda gwiazda muzyki pop tuż po 19. urodzinach doczekała się filmu biograficznego o swoim życiu. Jest to jednocześnie dokument obrazujący zagubione i znerwicowane pokolenie obecnych nastolatków.
Billie Eilish na festiwalu iHeartRadio Music Festival w Las Vegas w 2019 roku
Billie Eilish na festiwalu iHeartRadio Music Festival w Las Vegas w 2019 roku Foto: Debby Wong/Shutterstock.com

141 nominacji do różnych nagród, 137 milionów obserwatorów w mediach społecznościowych, 55 miliardów odtworzeń piosenek w serwisach streamingowych, 5 zdobytych nagród Grammy, 19 utworów na liście "Billboard Hot 100" – takie liczby ukazują się na ekranie w zwiastunie filmu "Billie Eilish: Świat lekko zamglony". Jego tytułowa bohaterka nie ma jeszcze 20 lat i wciąż mieszka z rodzicami w domu w Los Angeles. 

Billie Eilish - "Bad Guy", źródło: YouTube / Billie Eilish

W porównaniu z byłymi nastoletnimi gwiazdami, takimi jak Britney Spears, Taylor Swift czy Justin Bieber, Billie Eilish jawi się niemal jako dziewczyna z sąsiedztwa. Nie wdzięczy się do fotoreporterów na prasowych ściankach i czerwonych dywanach, a utwory, które przyniosły jej sławę i bogactwo, nagrywała w sypialni domu rodziców, korzystając z pomocy starszego brata Finneasa.

Przede wszystkim jednak udaje się jej docierać wprost do serc rówieśników, dzięki szczerym piosenkom opowiadającym o problemach, z którymi zmaga się wielu z nich. A są to problemy poważniejsze od tych, którym musieli stawić czoło ich rodzice. 

– To okropne czasy, aby być nastolatkiem. Dzieci mają depresję – mówi w filmie mama Billie, Maggie Baird, zawodowa aktorka i scenarzystka, zajmująca się również muzyką. To właśnie ona, wraz z mężem, udzielała córce i synowi pierwszych lekcji pisania piosenek, zachęcała też dzieci do realizowania artystycznych pasji. 

Sama wokalistka ma świadomość tego, jak mocno jej fani utożsamiają się z jej piosenkami. – Gdy patrzę na tłum pod sceną, to widzę, że każda osoba bez wyjątku z czymś się zmaga. Ja mam te same problemy – wyznaje w jednej z filmowych scen. W innej pokazuje łóżko swych rodziców, mówiąc, że sypia w nim ze strachu przed potworami.

Oficjalny zwiastun filmu, źródło: YouTube / Apple TV

Dokument "Billie Eilish: Świat lekko zamglony" od 26 lutego można zobaczyć w jednym z serwisów streamingowych. To film nie tylko dla fanów talentu młodej artystki, ale również dla rodziców chcących zrozumieć, co gryzie ich nastoletnie pociechy.

kc

Czytaj także

Billie Eilish zapowiedziała film dokumentalny

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 00:15
Premiera w lutym 2021 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Infinite Bad Guy: Niekończący się teledysk stworzony przez sztuczną inteligencję

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 15:13
Jeden z największych hitów Billie Eilish może pochwalić się już miliardem wyświetleń na YouTube. Z tej okazji powstał teledysk, który trwa wieczność.
rozwiń zwiń