Polskie Radio

Krzysztof Klenczon – multimedialne wspomnienie "Niuńka"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 16:40
W Poniedziałek Wielkanocny w TVP Historia będzie miał premierę film "Niuniek", opowiadający o życiu Krzysztofa Klenczona. Zaś 7 kwietnia, w 40. rocznicę śmierci współzałożyciela Czerwonych Gitar, w portalu polskieradio24.pl pojawi się specjalny serwis poświęcony artyście.
Fragment muralu poświęconego Krzysztofowi Klenczonowi
Fragment muralu poświęconego Krzysztofowi Klenczonowi Foto: Pawel Szczepanski /Shutterstock

Film "Niuniek" powstał w 2020 roku, a jego autor, Kazimierz J. Bihun, ma w dorobku również inny dokument, którego bohaterem jest Klenczon: "Zagubiona dusza" z 1992 roku. W nowym obrazie pojawiają się niepublikowane wcześniej nagrania, archiwalne wypowiedzi współpracowników Krzysztofa (w tym kilku już nieżyjących, takich jak Janusz Kondratowicz, Marek Karewicz, Jerzy Kossela czy Janusz Popławski). Są tam również materiały pochodzące z prywatnych zbiorów rodziny Klenczona. Film pokaże TVP Historia w poniedziałek, 5 kwietnia, o godzinie 18:00.

Czerwone Gitary - "Kwiaty we włosach", źródło: YouTube / Polskie Nagrania

Klenczon na stronach Polskiego Radia

Dwa dni później portal polskieradio24.pl zaprezentuje serwis specjalny poświęcony temu nietuzinkowemu artyście. Znajdą się tam ciekawe informacje z życiorysu Klenczona, dotyczące zarówno jego życia zawodowego, jak i prywatnego. Będzie można posłuchać fragmentów wywiadów z artystą, jego rodziną i zaprzyjaźnionymi muzykami oraz obejrzeć archiwalne zdjęcia.

Unikatowym elementem serwisu będzie Radio Klenczon – internetowa stacja prezentująca solowy repertuar Klenczona, piosenki, które nagrał z zespołami Niebiesko-Czarni, Pięciolinie, Czerwone Gitary i Trzy Korony oraz skomponowane przez niego utwory w interpretacjach innych wykonawców.

Wkrótce więcej szczegółów na temat tego wyjątkowego serwisu!

kc

Czytaj także

Czerwone Gitary, ci, co grali i śpiewali najgłośniej w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 05:35
3 stycznia 1965 roku w Gdańsku powstał zespół Czerwone Gitary. W kwietniu 1965 roku nagrał po raz pierwszy dla Polskiego Radia, a jesienią ruszył w swoją pierwszą trasę koncertową pod hasłem "Gramy i śpiewamy najgłośniej w Polsce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"(Nie) Przejdziemy do historii. Koncert utworów Krzysztofa Klenczona

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 22:00
W sobotę 23 lutego w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana w Warszawie odbył się drugi w tym roku koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Bohaterem nadchodzącego wieczoru muzycznego był Krzysztof Klenczon - kompozytor, wokalista, legenda polskiego beatu i muzyki rockowej, lider m.in. zespołów: Niebiesko-Czarni, Czerwone Gitary i Trzy Korony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alicja Klenczon: ojciec Krzysztofa Klenczona miał ogromny wpływ na twórczość syna

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 12:59
W "Towarzystwie Niepokornych" o życiu i twórczości Krzysztofa Klenczona, a także o jego ojcu Czesławie. Gościem PR24 była żona Krzysztofa - Alicja.
rozwiń zwiń