Polskie Radio
Section05
Studio Piosenki

Najpiękniejsze piosenki Władysława Szpilmana. Retransmisja koncertu w Programie 1 [POSŁUCHAJ]

Młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy zaprezentowali najpiękniejsze piosenki autorstwa Władysława Szpilmana. W Programie 1 Polskiego Radia zaprosiliśmy słuchaczy na retransmisję koncertu, który odbył się 18 października 2017 roku. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli: Halina Grzecznarowska-Szpilman, żona artysty, i jego syn - Andrzej Szpilman. 
Zobacz więcej na temat:  Władysław Szpilman Studio Piosenki koncerty koncerty w Polskim Radiu

"Dni, których jeszcze nie znamy", czyli utwory Marka Grechuty [POSŁUCHAJ]

Legendarny piosenkarz, poeta i kompozytor. Niezwykła gwiazda, która świeciła własnym, niepowtarzalnym blaskiem na firmamencie polskiej muzyki. Taki właśnie był Marek Grechuta. Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia zaprosiło na koncert w Studiu im. Władysława Szpilmana, podczas którego młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy zaprezentowali najpiękniejsze piosenki z repertuaru Marka Grechuty. Zachęcamy do wysłuchania.
Zobacz więcej na temat:  Studio Piosenki Teatr Polskiego Radia Marek Grechuta Janusz Kukuła

Piosenki Kory na 25. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach

- Kora miała niebywały talent, śpiewała głównie napisane przez siebie piosenki i jak się ich posłucha kilkukrotnie, można zobaczyć, ile one mają w sobie głębi i że są nadal aktualne pod każdym względem - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Janusz Gast, autor scenariusza i reżyser koncertu Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia "Kora". 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Międzyzdroje Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach MUZYKA KULTURA Janusz Gast Studio Piosenki Teatr Polskiego Radia Kora Maanam

Piosenki Osieckiej w nowych aranżacjach [ZOBACZ WIDEO]

Pisarka, dziennikarka, reżyser filmowy, dramaturg, autorka tekstów ponad 2 tys. piosenek, z których wiele stało się klasyką, urodziła się 9 października 1936 roku. Z okazji 85. rocznicy urodzin poetki w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się niezwykły koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze". W Programie 1 przypomnieliśmy fragmenty tego wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Osiecka Studio Piosenki

Koncert utworów Władysława Szpilmana na 95. urodziny Programu 1 [POSŁUCHAJ]

W 95. rocznicę utworzenia Programu 1 Polskiego Radia przypomnieliśmy koncert, który odbył się 18 października 2017 roku w Studiu im. Władysława Szpilmana, gdzie młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy zaprezentowali najpiękniejsze piosenki autorstwa patrona radiowego studia. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli: Halina Grzecznarowska-Szpilman, żona artysty i jego syn - Andrzej Szpilman. 
Zobacz więcej na temat:  Władysław Szpilman Studio Piosenki

Wyjątkowy koncert w hołdzie dla Kory w Polskim Radiu

Wieczorem (początek godz. 21.05) w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie odbędzie się wyjątkowy koncert w hołdzie dla Kory. Największe przeboje jednej z najbardziej charyzmatycznych i wybitnych postaci w historii polskiego rocka przypomną młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy ze Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Kora Teatr Polskiego Radia Polskie Radio Studio Piosenki Janusz Kukuła

"(Nie) Przejdziemy do historii. Koncert utworów Krzysztofa Klenczona

W sobotę 23 lutego w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana w Warszawie odbył się drugi w tym roku koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Bohaterem nadchodzącego wieczoru muzycznego był Krzysztof Klenczon - kompozytor, wokalista, legenda polskiego beatu i muzyki rockowej, lider m.in. zespołów: Niebiesko-Czarni, Czerwone Gitary i Trzy Korony.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Klenczon Studio Piosenki Teatr Polskiego Radia

"Czy mnie jeszcze pamiętasz" koncert piosenek Czesława Niemena.

W najbliższą sobotę 22 września w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana odbędzie się pierwszy w tym sezonie koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Tym razem bohaterem muzycznego pożegnania lata będzie Czesław Niemen, którego piosenki zaśpiewają młodzi wokaliści i aktorzy. Początek wydarzenia pt. „Czy mnie jeszcze pamiętasz” o godz. 21.05. Transmisja na antenie radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  Janusz Gast Janusz Kukuła Polecamy Studio Piosenki

"Zielona gęś", czyli koncert utworów z tekstami Gałczyńskiego

W sobotę 21 kwietnia w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana miał miejsce pierwszy prawdziwie wiosenny wieczór w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia. Piosenki do tekstów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego zaśpiewali młodzi wokaliści i aktorzy. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 
Zobacz więcej na temat:  Studio Piosenki Teatr Polskiego Radia Konstanty Ildefons Gałczyński Janusz Kukuła W POLSKIM RADIU

"Zielona Gęś" czyli koncert utworów z tekstami K.I. Gałczyńskiego.

W najbliższą sobotę, 21 kwietnia, w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana pierwszy prawdziwie wiosenny wieczór w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia. Piosenki do tekstów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego zaśpiewają młodzi wokaliści i aktorzy. Początek koncertu pt. „Zielona gęś” o godz. 21.00. Transmisja na antenie radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  Janusz Gast Janusz Kukuła Polecamy Studio Piosenki Konstanty Ildefons Gałczyński