Polskie Radio

Będą nowe utwory Stonesów i Faces! Ronnie Wood uchyla rąbka tajemnicy

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 14:14
Ta wiadomość z pewnością podniosła ciśnienie fanom klasycznego rocka. Gitarzysta Ronnie Wood wyznał w wywiadzie, że spotkał się ostatnio w studiu nagraniowym z Mickiem Jaggerem. Mało tego, trwają też prace nad pierwszą od czterech dekad płytą grupy The Faces, z Rodem Stewartem w składzie!
Ronnie Wood i Rod Stewart
Ronnie Wood i Rod StewartFoto: Forum / Capital Pictures / Steve Ross

"Ja i Mick zrobiliśmy dziewięć nowych kawałków na reedycję albumu »Tatoo You«. A z Rodem i Kenneyem nagrywamy nową muzykę Faces" – to jedno zdanie z wywiadu, jakiego 74-letni gitarzysta udzielił ostatnio dziennikowi "The Times", wystarczyło, aby wywołać żywsze bicie serca u fanów rocka. Wood nie wdawał się w szczegóły tych sensacyjnych informacji, ale już teraz możemy powiedzieć, że najbliższe miesiące zapowiadają się bardzo ciekawie.

"Tatoo You" to klasyczny album The Rolling Stones, który swą premierę miał 24 sierpnia 1981 roku. Otwiera go utwór "Start Me Up", jeden ze sztandarowych kawałków w repertuarze legendarnej grupy. Reedycja płyty, przygotowywana na 40. rocznicę jej wydania, może stać się bardzo łakomym kąskiem dla fanów, nawet jeśli trafi tam tylko część ze wspomnianych przez Wooda dziewięciu nowych piosenek.

Faces - "Stay with Me", źródło: YouTube

Z kolei wymienieni z imienia koledzy Ronniego to wokalista Rod Stewart i perkusista Kenney Jones, jedyni żyjący do dziś członkowie kwintetu The Faces. Powstał on w 1969 roku na gruzach formacji Small Faces, opuszczonej przez wokalistę Steve'a Marriotta. Grupa nagrała cztery albumy studyjne, z czego ostatni, "Ooh La La", ukazał się w 1973 roku. W 2012 roku zespół został włączony do Rock and Roll Hall of Fame, panowie spotykali się też co jakiś czas, żeby pograć razem na okolicznościowych imprezach. Jak się okazuje, wkrótce możemy się spodziewać nowych piosenek firmowanych szyldem Faces.

kc

 

Czytaj także

Pół wieku klasyka. "Sticky Fingers" Stonesów kończy 50 lat!

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 12:17
"Brown Sugar", "Wild Horses" i 8 innych kawałków, opakowanych w ikoniczną dla rock and rolla okładkę z rozsuwanym suwakiem – 23 kwietnia 1971 roku światło dzienne ujrzał album "Sticky Fingers", jedno z najlepszych dokonań grupy The Rolling Stones.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Charlie Watts – pierwszy 80-latek w The Rolling Stones!

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 12:51
Choć rockandrollowy styl życia nie jest zalecany przez zdecydowaną większość lekarzy, perkusista największej rockandrollowej grupy na świecie właśnie kończy 80 lat. 2 czerwca "Happy Birthday" śpiewamy Charliemu Wattsowi z The Rolling Stones!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec "Sticky Fingers". Upadła londyńska restauracja Billa Wymana

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 12:45
Szalejący po świecie koronawirus nie pokonał Rolling Stonesów. Zmusił jednak byłego basistę słynnej grupy, Billa Wymana, do zamknięcia jego działającej od ponad 30 lat londyńskiej restauracji "Sticky Fingers".
rozwiń zwiń