Polskie Radio

Premier o wypowiedzi Frasyniuka: padły słowa, które muszą się spotkać z potępieniem

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2021 23:55
"Zaangażowany w działania opozycji Władysław Frasyniuk w sposób wyjątkowo podły obrażał żołnierzy Wojska Polskiego na antenie telewizji TVN24. Dodajmy, że prowadzący rozmowę dziennikarz w żaden sposób nie zareagował na te słowa"- napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.
Żołnierze wykonujący trudne misje i chroniący naszych granic, zawsze otrzymają nasze wsparcie. Zawsze mogą liczyć na wsparcie każdego przyzwoitego Polaka - podkreślił premier
"Żołnierze wykonujący trudne misje i chroniący naszych granic, zawsze otrzymają nasze wsparcie. Zawsze mogą liczyć na wsparcie każdego przyzwoitego Polaka" - podkreślił premierFoto: Krystian Maj/KPRM & Mateusz Morawiecki/Facebook
ZOBACZ TAKŻE
frasyniuk pap arch 1200.jpg
"Wataha psów", "śmiecie". Skandaliczna wypowiedź Frasyniuka o polskich żołnierzach

Władysław Frasyniuk powiedział, że żołnierze, którzy nie wpuszczają do Polski imigrantów koczujących od strony białoruskiej przy granicy z naszym krajem, "nie służą państwu polskiemu - przeciwnie - plują na wartości, o które walczyli ich rodzice". - Mam wrażenie, że to jest wataha, wataha psów, która osaczyła biednych, słabych ludzi (…). No tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu, to nie są ludzkie zachowania - stwierdził.

Premier Mateusz Morawiecki wyraził oburzenie z powodu słów polityka. "Język naszej debaty publicznej od dawna pozostawia wiele do życzenia. Opozycja i wspierające ją organizacje wprowadziła do życia publicznego i do mediów złe słowa i poniżające inwektywy. Do tej pory uznawałem, że to świadczy wyłącznie o nich i ich kulturze, a wyborcy w swoim czasie to ocenią. Dzisiaj jednak padły słowa, które muszą się spotkać z potępieniem" - czytamy we wpisie.

Czytaj także:

ZOBACZ TAKŻE
pap błaszczak 1200.jpg
"Kieruję zawiadomienie do prokuratury". Szef MON reaguje na wypowiedź Frasyniuka nt. polskich żołnierzy

"Zaangażowany w działania opozycji Władysław Frasyniuk w sposób wyjątkowo podły obrażał żołnierzy Wojska Polskiego na antenie telewizji TVN24. Dodajmy, że prowadzący rozmowę dziennikarz w żaden sposób nie zareagował na te słowa" - zaznaczył Mateusz Morawiecki. 

Szef polskiego rządu dodał, że "żołnierze wykonujący trudne misje i chroniący naszych granic, zawsze otrzymają nasze wsparcie". "Zawsze mogą liczyć na wsparcie każdego przyzwoitego Polaka" - oświadczył.

ms