Polskie Radio

Zmarł Charlie Watts. Perkusista The Rolling Stones miał 80 lat

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 21:55
We wtorek zmarł perkusista legendarnego zespołu rockowego Rolling Stones, Charlie Watts. Jak przekazał jego agent Bernard Doherty, artysta odszedł "w spokoju w szpitalu w Londynie w otoczeniu rodziny". W środę na antenach Polskiego Radia będziemy wspominać tego wybitnego muzyka. 
Charlie Watts
Charlie WattsFoto: MediaPunch / BACKGRID / Backgrid USA / Forum

czytaj więcej
charlie watts shutterstock_1200.jpg
Charlie Watts – pierwszy 80-latek w The Rolling Stones!

"Charlie był cenionym mężem, ojcem i dziadkiem, a także - jako członek The Rolling Stones - jednym z największych perkusistów swojego pokolenia" - dodał Bernard Doherty.

Muzyk ogłosił w 2021 roku, że nie odbędzie tournée ze Stonesami, gdyż jest chory. - W końcu i na mnie przyszedł czas - stwierdził wówczas żartobliwie perkusista. - Mocno pracuję nad dojściem do pełnej formy, ale dziś idę za radą ekspertów, którzy mówią, że chwilę to potrwa – oświadczył Watts, który na swojego zastępcę za bębnami osobiście wyznaczył swego przyjaciela Steve'a Jordana, mającego na koncie współpracę m.in. z Bobem Dylanem, Steviem Wonderem i Neilem Youngiem. Wchodził on też w skład zespołu X-Pensive Winos, w którym w wolnych chwilach grywał Keith Richards.

Perkusista, który obchodził w czerwcu 80. urodziny, był przez prawie 60 lat członkiem słynnej rockowej grupy z liderem Mickiem Jaggerem i gitarzystą Keithem Richardsem.

The Rolling Stones/"Start Me Up"

W 2004 roku Watts był leczony na raka krtani w szpitalu Royal Marsden w Londynie; z choroby wyszedł po czterech miesiącach walki, w tym sześciu tygodniach intensywnej radioterapii.

Czytaj też: Charlie Watts po operacji. Opuści pierwszy koncert Stonesów od 58 lat!

ms/kh

Czytaj także

Zmarł Charlie Watts. Wspominamy perkusistę The Rolling Stones

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 15:00
W środę na antenie Programu 1 Polskiego Radia wspominaliśmy Charliego Wattsa, perkusistę zespołu The Rolling Stones. Muzyk zmarł we wtorek (24.08) w wieku 80 lat. Watts był wymieniany jako jeden z najlepszych perkusistów rockowych świata. Towarzyszył Rolling Stonesom przez niemal 60 lat, podczas których zespół stał się supergwiazdą muzyki rockowej. 
rozwiń zwiń