Polskie Radio

Nowa płyta Eltona Johna – plejada gwiazd w roli gości

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 15:57
Duety ze Steviem Wonderem, Eddiem Vedderem i grupą Gorillaz, a do tego covery utworów Pet Shop Boys i Metalliki – m.in. takie atrakcje przyszykował dla fanów Elton John na swej nowej płycie. Album, o wymownym tytule "The Lockdown Sessions", ukaże się 22 października.
Elton John
Elton JohnFoto: shutterstock / Featureflash Photo Agency

Pandemia koronawirusa sprawiła, że Elton musiał przerwać gigantyczne tournée pożegnalne, zaplanowane na 3 lata i obejmujące około 300 koncertów. Artysta nie próżnował jednak przez ostatnie półtora roku, a efekt jego pracy z tego okresu już niebawem ukaże się w postaci albumu, zawierającego aż 16 utworów.

W każdym z nich legendarnemu wokaliście i pianiście towarzyszy mniej lub bardziej znany gość. Fanów rocka ucieszą zapewne duety Eltona z Eddiem Vedderem, na co dzień frontmanem grupy Pearl Jam oraz Stevie Nicks, znaną z Fleetwood Mac. Miłośnicy popu zwrócą baczniejszą uwagę na utwory, w których pojawią się Dua Lipa oraz Rina Sawayama, nowa nadzieja brytyjskiej sceny muzycznej.

Elton John / Dua Lipa – "Cold Heart (Pnau Remix)", źródło: YouTube / Elton John

Wśród innych wykonawców zaproszonych do udziału w "The Lockdown Sessions" są m.in. zespoły Gorillaz i Years & Years, a także Stevie Wonder i Glen Campbell. Ten ostatni duet musiał zostać zarejestrowany jeszcze przed pandemią, bowiem amerykański gwiazdor muzyki country zmarł w sierpniu 2017 roku.

Na nowej płycie Eltona Johna nie zabraknie też coverów. Znajdzie się tam nowa wersja piosenki "It's a Sin", pochodzącej z repertuaru Pet Shop Boys oraz przeróbka "Nothing Else Matters" grupy Metallica. W tym ostatnim nagraniu pierwszoplanową rolę odgrywa Miley Cyrus, która przejęła obowiązki wokalne, a Elton wchodzi w skład zespołu akompaniującego, obok m.in. basisty Metalliki, Roberta Trujillo, perkusisty Red Hot Chili Peppers, Chada Smitha oraz słynnego chińskiego wiolonczelisty Yo-Yo Ma. 

Artysta nie ma jednak nic przeciwko pozostawaniu w cieniu młodszej koleżanki po fachu. – Na początku mojej kariery, pod koniec lat 60, pracowałem jako muzyk sesyjny. Praca z różnymi artystami podczas lockdownu przypomniała mi o tym. Zatoczyłem pełne koło: znów byłem muzykiem sesyjnym. I znów mnie to rajcowało – wyznał Elton w wywiadzie dla "Guardiana".

Miley Cyrus – "Nothing Else Matters" [ft. Watt, Elton John, Yo-Yo Ma, Robert Trujillo and Chad Smith], źródło: YouTube / Miley Cyrus

Album "The Lockdown Sessions" ma się ukazać 22 października nakładem wytwórni Interscope. Jeśli wszystko dobrze się ułoży, Elton wznowi przerwane tournée w styczniu przyszłego roku.

Okładka albumu "The Lockdown Sessions" Okładka albumu "The Lockdown Sessions"

Lista utworów na płycie:

 1. Elton John / Dua Lipa – "Cold Heart (Pnau Remix)"
 2. Elton John / Young Thug / Nicki Minaj – "Always Love You"
 3. Surfaces – "Learn to Fly" [ft. Elton John]
 4. Elton John / Charlie Puth – "After All"
 5. Rina Sawayama / Elton John – "Chosen Family"
 6. Gorilllaz – "The Pink Phantom" [ft. Elton John and 6lack]
 7. Elton John / Years & Years – "It’s a Sin (Global Reach Mix)"
 8. Miley Cyrus – "Nothing Else Matters" [ft. Watt, Elton John, Yo-Yo Ma, Robert Trujillo and Chad Smith]
 9. Elton John / SG Lewis – "Orbit"
 10. Elton John / Brandi Carlile – "Simple Things"
 11. Jimmie Allen / Elton John – "Beauty in the Bones"
 12. Lil Nas X – "One of Me" [ft. Elton John]
 13. Elton John / Eddie Vedder – "E-Ticket"
 14. Elton John / Stevie Wonder – "Finish Line"
 15. Elton John / Stevie Nicks – "Stolen Car"
 16. Glen Campbell / Elton John – "I’m Not Gonna Miss You"

kc

Czytaj także

Elton John kończy 74 lata i zaprasza na imprezę

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 11:35
Dzisiejszy jubilat, Elton John, wydaje w Los Angeles wielkie przyjęcie, na które zaprasza aż 400 tysięcy gości. Wirtualne party nie ma jednak nic wspólnego z urodzinami artysty – będzie to impreza poprzedzająca ceremonię wręczenia Oscarów, odbędzie się 25 kwietnia, a dochód z biletów zasili fundację na rzecz walki z AIDS.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Elton John współpracuje z grupą Metallica

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 17:10
Zagra również na płycie Miley Cyrus.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od Eltona Johna do Piotra Rubika – gwiazdy żartują w prima aprilis

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 07:15
Björk ogłasza się nową wokalistką Led Zeppelin, Coldplay zapowiada nagranie płyty w stanie nieważkości, a Elton John przebiera się za żonę Roda Stewarta – takie rzeczy tylko w prima aprilis. Sprawdzamy, jakie psikusy znani muzycy robili tego dnia swoim fanom, prześladowcom i kolegom po fachu.
rozwiń zwiń