Polskie Radio

Billie Eilish ze Złotym Globem za "No Time to Die"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 11:29
Amerykańska wokalistka Billie Eilish i jej brat Finneas O'Connell zostali nagrodzeni Złotym Globem za stworzoną wspólnie piosenkę "No Time to Die", pochodzącą z filmu "Nie czas umierać". Tegoroczną ceremonię wręczenia statuetek zbojkotowały stacje telewizyjne.
Billie Eilish i jej brat Finneas wzbogacili się o Złoty Glob
Billie Eilish i jej brat Finneas wzbogacili się o Złoty GlobFoto: TOLGA AKMEN/AFP/East News

Pokaźna kolekcja nagród, jaką zdążyła już zgromadzić 20-letnia Billie Eilish, powiększyła się minionej nocy o Złoty Glob. Stało się tak za sprawą napisanego specjalnie na potrzeby filmu o przygodach Jamesa Bonda utworu "No Time to Die" – tego samego, który w marcu ubiegłego roku przyniósł wokalistce siódmą w karierze statuetkę Grammy.

Billie i jej brat Finneas, będący współautorem nagrodzonej piosenki, pokonali w rywalizacji o jedną z najważniejszych nagród w branży filmowej m.in. takich artystów, jak Beyoncé, Van Morrison czy duet Carole King & Jennifer Hudson. W innej muzycznej kategorii, uwzględniającej najlepszą ścieżkę dźwiękową do filmu, triumfował Hans Zimmer, twórca soundtracku do "Diuny". Na nagrodę miała też w tym roku szansę Lady Gaga za rolę w filmie "Dom Gucci", jednak ostatecznie pokonała ją Nicole Kidman ("Being the Ricardos").

79. ceremonia wręczenia Złotych Globów odbyła się w medialnej ciszy, po tym, jak zbojkotowały ją największe amerykańskie sieci telewizyjne, takie jak NBC, Warner Media czy Amazon. To pokłosie ubiegłorocznej afery związanej z brakiem czarnoskórych osób w składzie Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej (HFPA), decydującego o przyznawaniu nagród.

Pod naciskiem mediów HFPA zdecydowała się na reformy i w październiku przedstawiła listę 21 nowych członków uwzględniającą rasową różnorodność. To jednak nie wystarczyło, by porozumieć się z mediami w sprawie organizacji tegorocznej gali. Ostatecznie miała ona bardzo kameralny charakter, a o zwycięzcach HFPA poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych.

źródło: YouTube / Billie Eilish

kc/kr

Czytaj także

Shakira, Britney, Aretha… Nastoletnie debiuty gwiazd muzyki

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 09:00
24 czerwca mija równo 30 lat od fonograficznego debiutu Shakiry. Przyszła megagwiazda muzyki pop miała wówczas ledwie 14 lat. Kolumbijka nie była jedyną sławną wokalistką, która zaczynała w tak młodym wieku, ale tylko nieliczne jej koleżanki po fachu zdołały tak długo utrzymać się na szczycie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyczni krezusi czasów pandemii

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 11:07
Mimo że ogłoszona w 2020 roku pandemia koronawirusa na wiele miesięcy zamroziła rynek koncertowy, są artyści, którzy zarobili w ubiegłym roku miliony dolarów. Listę krezusów, ogłoszoną niedawno przez magazyn "Billboard", otwiera Taylor Swift, a w czołowej "10" są jeszcze m.in. Celine Dion, Billie Eilish oraz zespoły The Beatles, The Eagles i Queen.
rozwiń zwiń