Polskie Radio
Section05
Złote Globy

Martin McDonagh - do śmiechu i do łez

- To jest dramat męskości. Zderzenia tradycyjnych męskich wartości w "Duchach Inisherin" doprowadzone są do skrajności, pewnej groteski. Przyjaźń, bardzo zmitologizowana, lojalność, wierność, bliskość mężczyzn, którzy wybaczają sobie wszystko i rozumieją się bez słów, zostaje wystawiona na próbę - mówiła Adriana Prodeus o obsypanym nagrodami filmie "Duchy Inisherin" w reżyserii Martina McDonagha.
Zobacz więcej na temat:  Złote Globy kino Dwójka Adriana Prodeus Piotr Gociek reżyser FILM

Abel Korzeniowski: serial "Dom grozy" to cenne doświadczenie

20 stycznia do polskich kin wejdzie amerykański dramat "Till", zbierający za oceanem pozytywne recenzje. Autorem muzyki do filmu jest Abel Korzeniowski, polski kompozytor dwukrotnie nominowany do Złotego Globu. O tym filmie, ale także o innych produkcjach przy których pracował w "Trójkowo, filmowo" z artystą, który już od kilkunastu lat mieszka w Hollywood i tam robi karierę, rozmawiał Ryszard Jaźwiński. 
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński KULTURA FILM Steven Spielberg Złote Globy Trójka

Złote Globy 2022 – lista nominowanych i faworyci

Już wiemy, które filmy i którzy twórcy staną do walki o Złote Globy 2022. Faworytami 79. rozdania nagród są dramat "Belfast" Kennetha Branagha i "Psie pazury" Jane Campion. Obie produkcje otrzymały po siedem nominacji. W kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny o statuetkę ubiegać się będą m.in. "Bohater" Asghara Farhadiego i "The Hand of God" Paolo Sorrentino.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński kino FILM Trójka KULTURA Złote Globy Hollywood Benedict Cumberbatch lady gaga will smith Steven Spielberg Nicole Kidman javier bardem

Czego Trent Reznor chciałby oszczędzić swym pociechom?

– To pierwsze stworzone przeze mnie dzieło sztuki, które mogę zaprezentować moim dzieciom – powiedział Trent Reznor, odbierając nagrodę Złotego Globu za muzykę do animowanego filmu "Soul" (polski tytuł "Co w duszy gra"). Ciekawe wyznanie w ustach artysty aktywnego od blisko czterech dekad. Przyjrzyjmy się więc jego najważniejszym dokonaniom, którymi nie chciałby się afiszować przed swym potomstwem.
Zobacz więcej na temat:  Złote Globy MUZYKA muzyka hp Trójka W POLSKIM RADIU Trent Reznor